Психіатричне відділення нововолинської лікарні фінансуватиметься з міського бюджету

news

Волинська обласна адміністрація пропонує закрити психоневрологічне відділення № 11 обласної психіатричної лікарні №2 смт. Олика, що базується в Нововолинській центральній міській лікарні, або запропонувати Нововолинську самотужки фінансувати фінансувати це відділення.

З такими рішенням не погоджуються депутати обласної ради, представники нововолинської громади – Алла Лісова та Валерій Курстак, які надіслали депутатський запит про збереження фінансування з обласного бюджету цього відділення. По це повідомляє прес – служба облради, — пише “Волинська правда”. 

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк зазначив, що відділення у Нововолинську створили у 2003 році, як структурний підрозділ обласної психіатричної лікарні в смт. Олика. Не фінансувати відділення з обласного бюджету ОДА пропонує з двох аспектів. Один із них — медичний. В рамках надання послуг хворим, зі слів пана Ващенюка, в Нововолинську порушуються норми ЗУ «Про психіатрію». Крім того, є й норми, що практикуються в цивілізованих країнах: «Психіатрично хворі повинні лікуватися вдома і адаптовуватися до життя в сім’ї. Краще давати кошти на лікування і медикаменти цим пацієнтам, а не тримати їх по декілька місяців, а то й роками в спеціалізованих закладах», – пояснив Ігор Ващенюк. Другий аргумент проти фінансування відділення — дефіцит бюджету.

Між тим, заступник Нововолинського міського голови Андрій Сторонський переконує, що з наступного року місто буде готове забрати відділення на власне фінансування, а в цьому році висловлюють готовність скоротити кількість ліжок з 25 до 15 і просять співфінансування з обласного бюджету.

На це депутат Михайло Бегаль зауважив, що кількість ліжкомість не суттєво впливає на нинішні бюджетні видатки.

Погодитися на прохання пана Сторонського депутатів переконував Валерій Курстак. Він зауважив, що в шахтарському місті психіатричної допомоги потребує до 2 тисяч людей, серед них і демобілізовані воїни АТО.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев