Президент відреагував на обурення українців: механізми покарань військових за порушення доопрацюють

news

Зеленський пообіцяв доопрацювати механізм покарання за порушення у війську після обурення українців законом

Він наголосив, що українські військові зобов’язані додержуватися Конституції та виконувати вимоги статутів ЗСУ та накази командирів. Це, за його словами, є запорукою боєздатності військових підрозділів та перемоги України над Росією.

Зеленський заявив, що розділяє переконання у тому, що ці покарання мають застосовуватися з урахуванням індивідуального характеру юридичної відповідальності, ступеня тяжкості вчиненого правопорушення, принципів справедливості та верховенства права. Однак президент також зазначив, що ініціював додаткове опрацювання документа «з метою вдосконалення механізму застосування до військовослужбовців відповідальності за військові адміністративні та військові кримінальні правопорушення».

Також, він закликав Кабмін вдосконалити механізм застосування до військових відповідальності за правопорушення.

Зазначимо, що закон 8271 посилює покарання військових за дезертирство, невиконання наказів керівництва, вживання наркотиків та алкоголю. 24 січня Зеленський підписав його. В українському парламенті документ підтримали всі політичні сили, окрім «Голосу».

Також ініціативу підтримав головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний. Він наголосив, що армія тримається на дисципліні.

Петиція з проханням до президента ветувати законопроєкт була опублікована 15 грудня і набрала за добу понад 25,5 тисяч голосів при необхідних для розгляду 25 тисячах.

0 Комментариев