“Потрібно розвивати профтехосвіту, але без шокової терапії”, — Ігор Палиця

news

В ході свого робочого візиту до Нововолинська голова обласної ради Ігор Палиця побував у Нововолинському  вищому професійному училищі №1.    

Про це йдеться на сайті облради.

Це єдине в регіоні вище училище, яке готує спеціалістів для вугільної промисловості.  Крім того, тут навчаються майбутні  слюсарі-електромонтажники, штукатури, лицювальники-плиточники, слюсарі з ремонту автомобілів, кухарі, кондитери, майстри ресторанного обслуговування, вишивальники.

Цей навчальний заклад, які й інші училища профтехосвіти, переживає не найкращі часи через відсутність державного фінансування. Нагадаємо, Законом України “Про державний бюджет” передбачено, що захищені видатки на профтехосвіту лягають на місцеві бюджети. Зокрема, ті ВПУ, які знаходяться в містах обласного значення, фінансуються з їхніх бюджетів. Верховна Рада проголосувала за внесення змін до державного бюджету, яке означало повернення ПТУ державного фінансування, але президент Петро Порошенкозаветував цей закон.  Народний депутат України Ігор Гузь каже, що центральна влада мотивує свої рішення відповідними вимогами МВФ.

Тим часом, у Нововолинську виникла юридична колізія. Місцеве ВПУ № 1 хоч і називається Нововолинським, але є зареєстрованим на території с. Будятичі Іваничівського району. ” Бюджетний кодекс не дозволяє місту фінансувати ті заклади, які знаходяться поза його територією. Та й коштів у нашому бюджеті на ці видатки не вистачатиме”, — ділиться проблемою  з Ігорем ПалицеюНововолинський міський голова Віктор Сапожніков. Він також розповідає, що держава не поспішає передвати майно ПТУ на баланс міст.

Голова облради вважає, що не варто освітянам сподіватися й на обласний бюджет, бо його можливості не безмежні. Хоча обіцяє, що напризволяще профтехосвіту в області ніхто не залишить. Тим часом, на захищені видатки училищу потрібно в рік 16 млн грн. В минулому році ВПУ заробило 2 млн грн  власних коштів. В училищі навчається 35 дітей-сиріт.  50 дітей гірників, які мають стипендію 1311 грн. “Ситуація важка”, — резюмує свою розповідь директор училища Валентина Приступа.

Ігор Палиця рекомендує керівництву закладу розробити програму самокупності та провести оптимізацію бюджетних  витрат. Він вкотре заявляє, що бачить неабияку перспективу в розвитку профтехосвіти. Проблема в тому, що не вироблено правильної стратегії  на рівні держави.  “Потрібно розвивати профтехосвіту та скорочувати кількість вишів, але без шокової терапії.   В училищах повинні бути ті спеціальності, які зароблятимуть гроші. В усьому світі  підготовка професіоналів коштує грошей.    Не може бути такого, що держава або область за свої кошти вивчила спеціалістів, а підприємства потім їх готових забрали”, — вважає голова облради.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев