Понад 1,8 мільярда гривень ПДВ сплачено волинянами до держбюджету

news

Упродовж січня-вересня 2021 року волинські платники спрямували до держбюджету  понад 1,8 мільярда гривень податку на додану вартість.

Сума сплаченого в області ПДВ перевищує минулорічні показники на 22 відсотки.

Ріст показників сплати податку на додану вартість в області фіксують щомісяця. Власне цей факт вказує на пожвавлення економіки та якісне адміністрування бюджетоутворюючого ПДВ, – констатують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

«Варто відзначити і високий рівень податкової дисципліни нашого бізнесу, більшість  представників якого дотримуються вимог закону та своєчасно перераховують податки до бюджету. Водночас активна протидія ДПС спробам певних бізнес-кіл мінімізувати сплату ПДВ створює більш сприятливі умови для господарської діяльності реального сектору економіки», – запевняє начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Очільниця волинських податківців підкреслила, що пріоритетність аналітичної складової в процесі податкового адміністрування  дозволяє ефективно запобігати бюджетним втратам без жодного втручання в господарську діяльність.

«Безконтактна взаємодія податківців з платниками ПДВ ґрунтується на сучасних інформаційних технологіях. Насамперед, це – автоматизована система моніторингу оцінки ризиків, яка зупиняє реєстрацію податкових накладних у разі якщо операція ризикова.   Зупинка реєстрації  – це не блокування  діяльності, а  лише рекомендація платнику надати документи, що підтверджують реальність господарської операції. Якщо операція справді відбулася – реєстрація накладної відновлюється. Тож про втручання в господарську діяльність платника з боку податкової не йдеться», – підсумувала Світлана Савчук.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев