Польща прирівняла ID-картку в додатку mObywatel до традиційних документів

news

Рада міністрів Польщі прийняла Законопроект про додаток mObywatel, який прирівняє документи, що містяться в цьому додатку, до традиційних документів.

Таким чином всі традиційні документи, такі як пластикові ідентифікаційні картки, водійські права, шкільні та студентські квитки, будуть дійсними в Польщі нарівні з документами в застосунку.

У вівторок уряд прийняв законопроект про mObywatel, мета якого – прирівняти цифрові документи в цьому додатку до традиційних документів. 

– повідомив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Акт прийнято урядом 28 лютого 2023 року. Нові правила зазвичай набувають чинності через 14 днів після дати публікації закону в Законодавчому журналі.

mObywatel – надзвичайно корисна програма, якою користується все більше поляків. З кожним роком прогресує оцифрування документів, чого бажає більшість громадян. 

Прем’єр-міністр Моравецький на конференції після засідання уряду наголосив, що минуло п’ять років відтоді, як уряд випустив додаток mObywatel.

Сьогодні додаток має понад 9,5 мільйонів користувачів,

— сказав він.

Однією з можливостей, яка б дозволила зрівняти цінність фізичного та цифрового документа, є можливість «завантажувати» деякі дані під час заповнення заяв через Інтернет. Після введення номера PESEL основні дані про громадянина автоматично з’являться у відповідних клітинках документа.

Крім того, у додатку mObywatel можна буде оформляти довіреності на вирішення багатьох офіційних питань через членів родини, друзів чи знайомих. Це може виявитися особливо корисним, коли хронічно хворій людині чи людині з обмеженими можливостями потрібно вирішити справи в офісі. Також можна буде сплатити офіційні збори в додатку.

Винятком буде підтвердження особи під час оформлення нової ID-картки. Також не можна буде використовувати цифровий документ, що посвідчує особу, під час перетину кордону країни. У цьому випадку все одно доведеться пред’явити традиційне посвідчення особи або паспорт.

На думку очільника уряду, нове рішення «дозволить зробити ще один крок на шляху до сучасної держави, дружньої та близької до справ людей».

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев