Особливості вибору чоловічих спортивних кросівок

news

Дуже важко переоцінити важливість вибору якісного спортивного взуття, особливо якщо передбачається піший похід по гірській місцевості. При цьому, світові виробники пропонують надзвичайно широкий асортимент досить якісних кросівок, які можна оцінити за посиланням https://sportkingdom.com.ua/men/shoes/sneakers/. Але які саме моделі будуть найоптимальнішими з урахуванням специфіки експлуатації та високих навантажень під час гірського походу.

Інтенсивність навантаження

Щоб вибрати найкращі чоловічі кросівки для любителів активного способу життя, необхідно перш за все визначити до якого типу спорту вони призначені. Європейські виробники розрізняють наступні типи навантажень по трекінговому різновиду фізичної активності:

  • хайкінг – легкі прогулянки парком або рівною місцевістю за межами міста;
  • легкий трекінг – піші подорожі, що продовжуються не більше одного світлового дня;
  • трекінг – подорожі рівниною або слабко рельєфною місцевістю на 2-3 доби;
  • посилений трекінг – походи по важкодоступному рельєфу, на 3-5 днів з повною автономністю у та віддаленням від цивілізації, у тому числі у важких погодних умовах.

Для кожного з перелічених типів подорожей притаманне своє спортивне взуття.

Особливості вибору

Перш ніж купити кросівки для чоловіка, які згодом будуть інтенсивно експлуатувати в різноманітних умовах необхідно врахувати наступні критерії:

  • Розмір має бути з невеликим запасом, оскільки при великих навантаженнях стопа трохи набрякає, а дуже щільне взуття може призвести до натирань;
  • Анатомічна форма. Кросівок повинен облягати ногу досить щільно, але при цьому залишати невелике вільне місце в передній частині біля пальців. Щільність має бути достатня, щоб при ходьбі по рельєфній місцевості стопа не переміщувалася всередині взуття і не натирала, але при цьому не занадто стискала ногу перешкоджаючи кровообігу.

Для навантаження легкого типу підійдуть кросівки практично будь-яких моделей, які мають підошву з розвинутими ґрунтозацепами. Якщо подорож планується при вологій погоді, то рекомендується вибирати взуття з мембраною, або чоловічі кросівки зі шкіри просякнутої рідиною, що відштовхує вологу. Альтернативою можуть слугувати моделі з верхом у сіточку, які досить швидко мокнуть та висихають. Слід відзначити, що такі кросівки допускається використовувати під час одноденних походів та коротких подорожей, коли є можливість підсушити взуття.

Взуття для інтенсивного трекінгу та пересування по кам’янистій рельєфній місцевості повинно мати більш еластичну підошву для того, щоб надійніше прилягати до твердого ґрунту. Наявність в моделі мембрани типу GORE-TEX чи іншої з аналогічними властивостями є обов’язковою. Цей матеріал використовується як проміжний прошарок тканини: повністю блокує потрапляння вологи всередину взуття та ефективно виводить пару від стопи, формуючи оптимальний мікроклімат.

На жаль при інтенсивному використанні та постійному зовнішньому впливі високої вологості, мембрана також може намокнути та пропустити вологу, а висушити її у похідних умовах вкрай важко.

Альтернативою мембранам є чоловічі шкіряні кросівки з максимально високим гумовим рантом, що розміщено по периметру взуття.

Якщо ви будете дослухатися до цих порад при виборі взуття, то мінімізуєте ймовірність отримання травми, мозолів чи потертостей навіть при багатоденному поході у тяжких умовах пересування по рельєфній місцевості.

0 Комментариев