Особливості та переваги парканів у стилі ранчо

news

Швидке збирання, надійна конструкція з металевих ламелей та особливий дух Дикого Заходу – ось якими епітетами можна описати сучасні паркани в стилі ранчо. Хоча на території нашої країни вони зустрічаються досить рідко, якщо є бажання виконати нетипове оформлення присадибної ділянки, така огорожа може стати оптимальним рішенням. Її головна особливість полягає в незвичайній конструкції, яка поєднує «легкість» штахетника та міцність глухої огорожі.

Особливості паркана

Паркан ранчо складається з горизонтальних ламелей прямокутного перерізу, встановлених на опорні стовпи (металеві, бетонні, з цегли або каменю). Не варто плутати такий вид огорожі з моделями з жалюзі. В останніх ламелі фіксуються під кутом, а в конструкціях типу ранчо розташовуються горизонтально до основи. При цьому відстань між ними становить зазвичай 20–50 міліметрів. Такий мінімальний проріз дозволяє візуально зробити паркан практично суцільним. При цьому огорожа пропускатиме як світло, так і повітря.

Традиційний матеріал для виготовлення ламелей – оцинкований метал, стійкий до опадів, перепадів температури та ультрафіолету. Можна пофарбувати конструкцію в будь-який колір, поєднати в огорожі кілька відтінків або вибрати текстуру, що імітує натуральну деревину, темну або світлу.

Також конструкції огорожі в стилі ранчо мають низку інших особливостей:

  1. Висота паркану залежить від індивідуальних переваг. Можна встановити огорожу від 30 см до 3 метрів заввишки.
  2. Завдяки присутності ребер жорсткості та замковому з’єднанню ламелей такі конструкції стійкі до вітрових та механічних навантажень.
  3. Просвіти між горизонтальними елементами роблять огорожі менш громіздкими на вигляд, гармонійно вписують їх практично в будь-який стиль ландшафтного дизайну чи архітектури.

За допомогою ламелей можна виготовити не тільки секції огорожі, а й хвіртки або ворота в стилі ранчо. Таким створам не страшні деформації та навантаження під час експлуатації.

Таким чином, паркани в стилі ранчо – це сучасні огорожі, що провітрюються та пропускають природне світло завдяки лаконічній конструкції. Їхня установка проста, а сфера застосування величезна (від приватних котеджів до дитячих майданчиків, готелів або кафе).

Конструкція такої огорожі довговічна, а секції можна виготовляти за індивідуальними параметрами. Монтаж ламелей виконується як на нові стовпи, так і на наявні (наприклад, ті, що залишилися після старої огорожі). Паркани в стилі ранчо не вимагають складного догляду, довго зберігають естетично привабливий вигляд.

0 Комментариев