Операція з видалення пахової грижі лапароскопічним методом

news

Що таке пахова грижа і як її лікувати

Операція на пахову грижу – лапароскопічне втручання, яке проводиться через невеликі проколи на череві. Воно дозволяє усунути грижу паху шляхом встановлення сітчастого полімерного імпланту. Пахова грижа є найбільш розповсюдженою проблемою, її діагностування становить 75% від усіх грижових випадків, особливо страждають чоловіки.

При розвиткові пахової грижі тканини в області статевих органів випинаються. Це пов’язано зі збільшенням внутрішньочеревного тиску та продавленням внутрішнього пахового кільця. При такому стані виникає чималий дискомфорт, больові відчуття заважають нормальному життю. Людина не може повноцінно працювати, ходити, займатись сексом. Тому потрібно якомога швидше звернутись за допомогою до лікаря.

Коли потрібно проводити операцію

Існує хибна думка про те, що при невеликих розмірах пахової грижі не варто звертатись до лікаря. Але утворення не спричиняє дискомфорту лише певний час. При ігноруванні патологічного стану грижа збільшується у розмірах, а при її защемленні доведеться видаляти частини кишківника. Цього можна уникнути, якщо відразу зробити операцію.

При виявленні пахової грижі немає сенсу проводити консервативне лікування. Ніякі медикаменти не зможуть зменшити розміри утворення. Діагностування пахової грижі передбачає якомога швидше хірургічне втручання.

Як проходить втручання

Лапароскопічне лікування пахової грижі, або герніопластика проходить через три невеличкі проколи на черевній стінці. В них вводять троакари та мініатюрну відеокамеру, після чого проводять наступні дії:

  1. Розсікають очеревину, що залучена до утворення грижі.
  2. Виділяють судини й вміст пахового каналу.
  3. Визначають оптимальні місця для накладання протезу.
  4. Вирізають з полімеру латку такого розміру, аби повністю перекрити грижові ворота.
  5. Фіксують імплант та зшивають очеревину.

Після цього лікар ретельно оглядає операційне поле на предмет відсутності кровотечі та виймає троакари з черевної порожнини. На ранки від проколів накладають шви чи лейкопластирні пов’язки. Вони швидко загоюються без жодних складнощів.

Як проходить відновлення після операції

Лапароскопічний метод лікування мінімізує перебування пацієнта у стаціонарі. Він може бути виписаний вже через 1-2 дні після операції. Реабілітація продовжується вдома, протягом місяця рекомендовано носити спеціальний бандаж, відмовитись від фізичних навантажень, не займатись сексом.

Також лікар призначає дієту, яка передбачає відмову від жирної, копченої, гострої їжі та газованих напоїв. При дотриманні рекомендацій після контрольного огляду пацієнт може повернутись до звичного життя без обмежень.

Джерело: bilyak.com.ua.

0 Комментариев