Ноутбук не тримає заряд: причини та як цьому зарадити

news

Нині багато фірм переводять працівників на дистанційний формат роботи. У такому разі основним інструментом для виконання завдань стають комп’ютерні пристрої. Для роботи з простими офісними програмами цілком достатньо швидкодії та потужностей недорогих ноутбуків. Професіоналам потрібні дорожчі девайси.

Якщо маєте справу з дизайном інтер’єрів чи одягу, проєктуванням, розробкою реклами або сайтів, на сайті інтернет-магазину Citrus представлено всі серії та лінійки Макбуків. Це тонкі та компактні ультрабуки, що потішать користувача своїми характеристиками. Наприклад, навіть найдешевші Макбуки з серії Macbook Air M1 працюють на базі нових процесорів Apple M1 з інтегрованою відеокартою та 16-ядерним нейронним прискорювачем Neuro Engine.

Втім, з часом користувач стикається зі швидким розрядженням акумуляторної батареї. Чому це відбувається, та як розв’язати проблему?

 

Батарея Макбук швидко розряджається: основні причини

Apple та інші виробники ноутбуків використовують найновіші технології у галузі енергозбереження. Літій-іонні батареї здатні накопичувати та довго тримати заряд. Але вони мають й певні обмеження. Зокрема, така АКБ розрахована на декілька тисяч циклів зарядження/розрядження. Коли вона виробляє ресурс, то починає дуже швидко розряджатися. Це основна причина – старіння.

Втім, проблема може бути обумовлена й іншими причинами:

  1. Накопичення пилу. Коли всередині збирається багато пилу, процесор починає перегріватися. Відповідно, вмикається кулер для охолодження. А це втрати дорогоцінної електроенергії. Перегрівання негативно впливає на термін експлуатації й “заліза” – чипа, графічного прискорювача, нейропроцесора.
  2. Не налаштований енергоощадний режим. У macOS і на Windows можна налаштувати енергоефективну роботу пристрою, зменшивши, наприклад яскравість дисплея чи час переходу у режим сну.
  3. Програми, що працюють у фоновому режимі та споживають ресурси акумуляторної батареї.
  4. Віруси та трояни. Це шкідливий код, котрий можна завантажити на свій ноутбук під час відвідування підозрілих сайтів, відкриття файлів або посилань у листах на електронну скриньку з незнайомих адрес.
  5. Якщо на ноутбуках з Windows використовуєте неліцензійну версію ОС, драйвери, що відповідають за роботу батареї та керують живленням, можуть бути зовсім відсутніми, або неправильно встановленими. Це може зустрічатися й тоді, коли користувач самостійно перевстановлює ОС.

На термін служби батареї впливає й використання неоригінального зарядного адаптеру. Порушення температурних режимів також є однією з причин швидкого розрядження. Якщо, приміром, знаходились на вулиці з ноутбуком у чохлі, відразу ж вмикати його не слід. Треба трохи зачекати, поки корпус нагріється до кімнатних температур.

Як зарадити швидкому розрядженню батареї ноутбука

Стару батарею, що вже почала набрякати доведеться замінити. Якщо ж АКБ відносно нова, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Зайдіть до диспетчера пристроїв і подивіться, які непотрібні вам програми споживають енергію;
  • Якщо ноутбук гріється й іноді довго “думає”, можливо треба його віднести майстру для очищення від пилу та заміни термопасти;
  • Встановіть енергоощадний режим – він є на Windows та на Макбуках;
  • Під час планового або екстреного знеструмлення, намагайтесь зменшувати яскравість та відімкніть усю периферію, котрою не користуєтесь;
  • У кінці робочого дня повністю вимикайте ноутбук, а не ставте його у режими сну чи гібернації.

Ще одна дуже важлива порада – не допускайте повного розрядження батареї. Бажано ставить Макбук на зарядку, коли її рівень знизився до 15-20 відсотків.

0 Комментариев