Небулайзер: що це таке і кому знадобиться?

news

Небулайзер – це прилад, призначений для лікування захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів. Залежно від того, яка технологія є основою, механізм може бути компресорним або ультразвуковим. Його головне завдання – перетворення лікарського засобу на дрібнодисперсну форму, яку легко вдихати. Дрібні частинки швидше і глибше проникають у бронхи та легені, завдяки чому ліки діють ефективніше, а одужання займає менше часу.

 

Які види небулайзерів є у продажу?

Ультразвукові небулайзери

  • Головні переваги ультразвукового небулайзера – безшумна робота, невелика вага та розмір.
  • Головний недолік: у ньому не можна використовувати гормони та антибіотики. Ультразвук руйнує їх молекули, зводячи весь лікувальний ефект нанівець.

Компресорні небулайзери

Лікарська хмара утворюється завдяки роботі компресора. Компресорний небулайзер за габаритами завжди буде більшим за ультразвуковий.

  • Головна перевага: можна використовувати всі види медпрепаратів, а також трав’яні настої.
  • Головний недолік: високий рівень шуму під час роботи пристрою.

Меш-небулайзери

Дуже компактні та легкі пристрої, призначені для того, щоби весь час носити з собою. В їх основі – електронно-сітчаста технологія.

  • Головна перевага: можна робити інгаляції під будь-яким кутом, що дозволяє використовувати небулайзер хворим, що лежать.
  • Головні недоліки: маленький обсяг ємності для ліків та складне чищення.

Чим небулайзерна терапія краща за інгаляторну?

  1. Терапевтичні процедури з небулайзером підходять пацієнтам будь-якого віку, тому що не треба підлаштовувати темп дихання до роботи механізму або натискати на кнопки. Після включення прилад працює незалежно, вам залишається тільки дихати у зручному для себе ритмі.
  2. Під час користування інгалятором доводиться робити сильні вдихи, які можуть спричинити напади бронхіальної астми. Небулайзер не потребує таких зусиль.
  3. Під час небулайзерної терапії в дихальні шляхи потрапляють ефективні дози ліків, не викликаючи жодних побічних ефектів. Препарат швидко і безперервно надходить в організм завдяки роботі компресора.
  4. У порівнянні з інгаляційною небулайзерна терапія є більш безпечною, оскільки в ній не використовують пропеленти. А також вона не має вікових обмежень.

Коли небулайзер просто необхідний вам та вашим рідним?

У сім’ях, де є люди, які часто простигають, страждають від нежиттю, гаймориту, бронхіту, хронічних захворювань верхніх та нижніх шляхів, небулайзер стає справжнім порятунком.

Якщо вдатися до небулайзерної терапії відразу ж, як відчули нездужання, можна значно знизити ризик ускладнень або зовсім їх уникнути. Наприклад, позбутися нежиті не за 7 днів, а за 3-4, практично не відчувши таких симптомів, як слабкість та головний біль.

Для небулайзерів випускають спеціальні ліки, призначати які має лікар. Самостійно можна використовувати для профілактики простудних захворювань трав’яні настої ромашки, календули, прополісу.

Скільки коштує небулайзер?

Вартість приладу залежить від того, в якій країні та за якою технологією він був виготовлений. Для домашнього використання можна підібрати недорогий компресорний небулайзер, який не потребує особливого догляду. На таку техніку зазвичай надається не менше року гарантії, але вона служить набагато довше заявленого терміну, допомагаючи зберігати вдома здорову атмосферу. Досить потерпати від застуд та кашлю, з небулайзером всі хворіють набагато менше!

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев