Навіщо продавцям Чорна пʼятниця

news

Напередодні Чорна п’ятниця, яка цього року пройде в період з 21 по 28 листопада, триває масштабна підготовка. Шопоголіки планують покупки, щоб отримати максимальну вигоду від Black Friday, обирають онлайн-платформи та маркети з відповідним асортиментом, найкращими цінами. Магазини проводять рекламні компанії для привернення уваги клієнтів, планують допустимі для них цінові зниження, які іноді виявляються просто неймовірними. Для чого ж насправді продавці проводять настільки масштабні розпродажі в Чорну п’ятницю, розберемося далі.

 

Вигоди від Black Friday для продавців

Для будь-яких торгових точок, які організовують розпродаж під час Black Friday, це період супер можливостей. Насправді їх дуже багато, але найочевидніша – різке, хай і нетривале, збільшення обсягу продажу та виручки. Однак це далеко не всі вигоди продавців. Додатково за час популярного розпродажу магазини:

  • підвищують лояльність покупців;
  • отримують нових клієнтів;
  • підвищують впізнаваність бренду;
  • розпродують залежаний товар;
  • звільняють місце на складах для нових поставок;
  • мотивують клієнтів на здійснення покупок, які вони довго відкладали.

Значний виторг маркет або онлайн-магазин отримують за умови великої націнки на товари. Але навіть якщо маржа мінімальна, завдяки обсягу продажів збільшення фінансового потоку все одно відчувається. А ось залучення нових клієнтів – це важливе завдання, яке забезпечує покращення продажів у довгостроковій перспективі.

При цьому немає єдиних правил або умов отримання максимальної вигоди від Black Friday продавцями. У кожному конкретному випадку можуть використовуватися різні підходи та «хитрощі», щоб обійти конкурентів і залучити покупців. Наприклад, значне зниження на один товар, який потрібен багатьом. Розрахунок на те, що дуже вигідна ціна привабить численних покупців, а разом із цим товаром дехто візьме щось ще, але вже без знижки або з незначним зниженням вартості. Деякі компанії навпаки вирішують діяти глобально. Вони пропонують знижки на більшість товарів зі свого асортименту.

Як формуються найвигідніші пропозиції до Чорної п’ятниці

Найбільші знижки на Black Friday діють в Америці. Тут і справді вони здебільшого поширюються на всі товари та часто сягають неймовірних 70–90%.

В інших країнах частіше працюють такі правила:

  • Знижки на позиції що коштують дорого, залежать від зниження, яке забезпечують виробники. На такі товари, як правило, діє мінімальна націнка, тому сильно зменшити ціну не вдасться.
  • Одяг, взуття з торішніх колекцій, як і стара техніка, продаються зі значними знижками до 50 і навіть 70%. Рідше зниження ціни сягає 90%.
  • Електроніка та побутова техніка максимально затребувані у Чорну п’ятницю – ці ринки дуже швидко оновлюються.
  • Придбання залежаного товару може принести бонус у вигляді ще одного, який дістається за пів ціни або навіть безкоштовно (наприклад, сплатити два креми – один отримати в подарунок). Але такі акції поширюються на позиції з невеликою ціною.

Чорна пʼятниця відкриває колосальні можливості не лише покупцям, а й продавцям. Цей нетривалий період може бути дуже ефективним для торговельного підприємства як для збільшення виручки, так і для розширення клієнтської бази. Головна умова – зробити унікальну пропозицію для покупців, щоб вони вибрали цей магазин та відвідали його.

0 Комментариев