Науковці: Світовий океан почали захоплювати восьминоги і молюски

news

Вчені встановили, що одночасно зі скороченням популяції риб і руйнуванням коралових рифів в світовому океані зростає чисельність восьминогів. Причину цього явища фахівці наразі пояснити не можуть.

Про це пише Корреспондент.net з посиланням на Current Biology.

Біологи визначили, що популяція цих морських мешканців коливається циклічно. Сплеск чисельності зазвичай змінюється скороченням.

Протягом декількох років біологи збирали інформацію щодо вилову головоногих молюсків місцевими рибалками. Також, в рамках дослідження, були оброблені дані 32-х наукових досліджень, які були проведені за останні 60 років на дану тему.

У результаті виявилося, що чисельність популяції восьминогів зростає, починаючи з 1950-х. За словами вчених, головоногі молюски легше адаптуються до змін в морському середовищі, а тому використовують ослаблення конкурентів на свою користь.

На руку зростанню чисельності восьминогів грає скорочення чисельності хижих риб, які є основними їхніми конкурентами. Причиною тому глобальний риболовецький промисел.

Однак вчені зазначають, що незважаючи на нинішній сплеск чисельності восьминогів, в майбутньому бурхливого зростання очікувати не варто. Останнім часом восьминоги почали користуватися популярністю в кулінарії. А крім того, скорочення їжі в морі може привести до того, що вони будуть поїдати один одного.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев