Нацбанк України випустив пам’ятну банкноту 20 гривень до річниці повномасштабного вторгнення

news

“ПАМ’ЯТАЄМО! НЕ ПРОБАЧИМО!”. Цю фразу, як мантру, ми повторюємо щодня. 

Коли над головою летять ворожі ракети, ми донатимо на армію. Коли, попри страх повертаємося додому, в зруйновані будинки – відновлюємо їх знову. Коли встановлюємо синьо-жовтий стяг посеред звільненого, зраненого міста.

“ПАМ’ЯТАЄМО! НЕ ПРОБАЧИМО!”. Саме таку назву має нова пам’ятна банкнота, яку сьогодні презентував Голова Національного банку Андрій Пишний.

Вона присвячена боротьбі України проти російських загарбників та увічнює силу духу українського народу, стійкість, незламність та героїзм кожного з нас.

 “Ми не могли не відзначити цю дату, роковини повномасштабного вторгнення, цей драматичний, шокуючий та розстріляний рік нашого життя. Війну, яка триває для нас не рік і не десять, а сторіччя. Тому ми вирішили увічнити нашу спільну боротьбу на грошах, – підкреслив Голова Національного банку України Андрій Пишний. 

Сьогодні Національний банк презентує пам’ятну банкноту, яку ми створили як нагадування про війну за незалежність і суверенітет України. Ми назвали цю банкноту – “ПАМ’ЯТАЄМО! НЕ ПРОБАЧИМО!”. Назву не треба розшифровувати, вона зрозуміла та близька кожному українцю. Вона промовляє: ми стоїмо і вистоїмо, переможемо.”

У чому особливість пам’ятної банкноти?

Вона унікальна та не схожа на звичайні українські банкноти, адже має яскравий та виразний дизайн, виконаний вертикально.

Банкнота номіналом 20 гривень є законним платіжним засобом та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів.

 

Водночас її тираж – обмежений. Він становить 300 тисяч штук, що додає банкноті колекційної цінності (зокрема, з яких: 200 000 шт. – у сувенірній упаковці; 99,9 тис. шт. – у конвертах).

За інформацією: Національного банку України 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев