На Волині з візитом перебувають експерти Світового банку та Мінохорони

news

Керівник програм Світового банку з питань охорони здоров’я пан Фон Зао та представники Міністерства охорони здоров’я України, на чолі з в.о. начальника управління координації центрів реформ цього профільного відомства Лесею Карпінською, перебувають із дводенним візитом на Волині. Про це повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

Під час поїздки вони ознайомляться з об’єктами, котрі цьогоріч реконструюють у рамках впровадження в Україні проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей», та проведуть ряд робочих нарад. Однак, розпочали роботу представники місії Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України із зустрічі з головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком та координатором реалізації проекту в регіоні Марією Адамчук.

Володимир Петрович, привітавши гостей та подякувавши їм за бажання сприяти в поліпшенні якості надання первинної медико-санітарної допомоги як в Україні загалом, так і у Волинському краї, зокрема, підкреслив:

– Програма з реформування медицини є однією з найважливіших серед тих, що впроваджуються нині в Україні.

Пан Фон Зао, своєю чергою, добрим словом відгукнувся про команду області, котра працює над упровадженням проекту Світового банку. Усі, за його словами, працюють злагоджено та наполегливо. Крім цього, керівник програм Світового банку з питань охорони здоров’я  підкреслив, що для нього важливо не лише обговорити напрацювання волинян щодо проекту, але й почути про труднощі та виклики, з якими вони зіштовхнулися. А за можливості – допомогти їх вирішити.

Поруч із тим, пан Фон Зао назвав Володимира Гунчика фахівцем у сфері охорони здоров’я, позаяк керівник найвищої виконавчої гілки влади в області розуміється на тонкощах реформування галузі. Зокрема – необхідності забезпечити функціонування хай меншої кількості амбулаторій у сільських населених пунктах, але з хорошим медичним обладнанням європейського зразка та професійними працівниками, котрі можуть якісно надавати первинну медичну допомогу на місцях, а не відразу ж направляти людей на лікування до обласного центру.

Додатково зауважимо, що рада директорів Світового банку затвердила рішення надати Україні позику в розмірі близько 215 млн. дол. для впровадження проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей» ще на початку березня минулого року. Кошти для реформування української медицини залучатимуть упродовж 18 років, однак упродовж перших 5-ти триває так званий пільговий період, який дозволяє 8 областям-учасникам проекту мінімізувати витрати на обслуговування позики.

Відтак, пан Фон Зао наголосив, що допомога голови обласної державної адміністрації в активізації процесу упровадження заходів проекту є вкрай нагальною. Адже часу залишається зовсім небагато, а об’єм робіт – значний.

Інший важливий аспект, на думку керівника програм Світового банку з питань охорони здоров’я, – забезпечити використання коштів, виділених у рамках впровадження проекту, відповідно до цільових призначень та не допустити, аби вони потрапили до рук корупціонерів.

У відповідь Володимир Гунчик додав, що для забезпечення цілковитої прозорості до здійснення проекту залучать спеціалістів із антикорупційного бюро, а щокварталу всі учасники проекту готуватимуть публічні звіти.

Підсумовуючи усе сказане, Володимир Петрович ще раз висловив вдячність представникам Світового банку та Міністерства охорони здоров’я за увагу до Волинського регіону та надану можливість долучитися до проекту. Крім цього, висловив сподівання, що під час наступного візиту вони відвідають уже побудовані та реконструйовані амбулаторії.

0 Комментариев