На Волині вимагають ефективнішої боротьби з кіберзлочинами

news

Прокуратурою області проаналізовано результати діяльності відділу протидії кіберзлочинам у Волинській області Поліського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України щодо боротьби зі злочинністю у регіоні впродовж 2016 року.

З’ясувалося, що управлінню кіберполіції ще не вдалось налагодити ефективну діяльність із попередження та протидії кримінальним правопорушенням у сферах платіжних систем, електронної комерції і господарської діяльності, інтелектуальної власності та інформаційної безпеки, — інформує прес-служба прокуратури області.

Негативні тенденції значного росту кіберзлочинів на Волині засвідчили відсутність належних результатів роботи спецпідрозділу. Із 40 викритих кримінальних правопорушень майже 80% (31) – епізоди одного продовжуваного злочину про вчинення касиром банкунесанкціонованих дій з інформацією, що обробляється в електронно-обчислювальних системах, яке не спричинило будь-яких збитків.

Робота з виявлення осіб та злочинних груп, які готують вчинення кіберзлочинів,згорнута повністю.

Зважаючи на те, що з набуттям чинності змінами до Закону України «Про Національну поліцію України» на сьогодні усунуто всі перешкоди у належному здійсненнівідділом повноважень, прокуратурою області скеровано лист начальнику Поліського управління кіберполіції із вимогою активізації оперативно-розшукової діяльності щодо документування кіберзлочинів.

“Процеси реформування органів поліції та правоохоронної системи в цілому не можуть бути аргументом послаблення роботи, – наголосив у листі прокурор області Максим Киричук, – Лише якісне виконання функціональних обов’язків забезпечить авторитет органів поліції серед населення, що є основним критерієм оцінки їх діяльності”.

0 Комментариев