На Волині триває перевірка призначених субсидій

news

Як відомо, на початку цього року розпочато процес проведення верифікації соціальних виплат, зокрема й житлових субсидій. Тому про аналіз стану перевірок соціальними інспекторами доходів населення та їх майнового стану при призначенні субсидій проінформувала директор департаменту соціального стану населення облдержадміністрації Оксана Гобод під час засідання антикризового енергетичного штабу області.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Оскільки управління соціального захисту населення в містах і районах є головними розпорядниками коштів із Державного бюджету, призначених на відшкодування по пільгах і субсидіях, то саме на ці структури й покладені обов’язки перевірки цільового використання даної субвенції.

Відтак Оксана Михайлівна повідомила, що перевірка достовірності інформації, яка надається отримувачами житлових субсидій та інших видів соціальної допомоги в області здійснюється 42 державними соціальними інспекторами.

Зокрема, з усіх одержувачів субсидій, яких  у минулому році було більше 180 тисяч, перевірено 90, 1 тисяч особових справ. Фактично це складає 52,5 % від загальної кількості призначених. Так було виявлено 971 порушення в призначенні субсидії, в тому числі 332 порушення у наданні недостовірної інформації про доходи, що призвело до надмірного нарахування субсидії у сумі 246 тис. грн. Відповідно сума коштів, яка була повернута в минулому році до бюджету, склала 186, 9 тис. грн.

Крім того, впродовж першого кварталу 2016 року  державними соціальними інспекторами надіслано 17,7 тисяч запитів для  перевірки 40,3 тисяч отримувачів субсидій, з яких фактично більше 6-ти тисяч були запити до Державної фіскальної служби, 378 запитів до Державтоінспекції і більше 10-ти тисяч запитів до суб’єктів господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, та 614 запитів до органів виконавчої влади.

Варто зазначити, що на дані запити отримано майже 90 % відповідей. В результаті опрацювання виявлених розбіжностей у 110 випадах було припинено надання житлових субсидій, по 108 – проведено перерахунок надміру призначених субсидій, 70 – повинні повернути надміру нараховані їм суми. Загальна сума, яка підлягає поверненню до бюджету, складає 183 тис. грн і на сьогоднішній день вже 63 тис. грн вже повернуто.

Тож директор департаменту соціального стану населення облдержадміністрації Оксана Гобод запевнила, що відповідна робота буде триватиме й надалі і питання перевірок знаходитиметься на постійному контролі.

0 Комментариев