На Волині шахтаря незаконно відсторонили від роботи

news

Нововолинець Василь Каращук вже більш як три роки шукає справедливості через незаконне відсторонення його від роботи на шахті.

Про це пише “БУГ”.

У чоловіка 28 років загального стажу, починав працювати на шахті №9, продовжував на першій і “Бужанці”, а у 2007-му році, будучи пенсіонером, пішов на шахту №10 “Нововолинська”. Останнім часом був гірничим дистпечером. У трудовому колективі користувався повагою, колеги прислухалися до його порад.

IMG_8574

Василь Каращук каже, все почалося з того, що виразив невдоволення про працевлаштування на підприємстві цілого сімейного підряду Солопів.  Петро Солоп в цей час саме був директором на десятій, його дружина працювала начальником відділу кадрів, а син – помічником директора з правових питань. Тоді з’явилася доповідна записка завідуючої медпункту Оркіш про те, що він часто звертається в медпункт і не є здоровий, а також, що не проходив медогляд за 2010, 2011 та 2012 роки.

IMG_8538

11-го лютого 2013 року Василя Каращука ознайомили з наказом про направлення на позачерговий медогляд. У характеристиках умов праці шкідливим і небезпечним фактором приписали “емоційне навантаження”.

IMG_8560

IMG_8553

Однак згідно з Порядком проведення медогляду певних категорій працівників, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, періодичний медогляд проходять працівники зайняті на важких роботах, а умови праці дистпечера є не шкідливими.

Василь Каращук каже, що у 2012 році медичного огляду не проходив жоден працівник на шахті. Крім того, гірничим диспетчерам згідно наказу за підписом керівника потрібно було проходити медогляд 1 раз на 2 роки.

Медичний огляд у 2011-му році був вчасно пройдений.

IMG_8549

IMG_8551

У липні 2013-го року тодішній директор Ігор Романов звільнив Каращука через невиконання ним без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором. Тобто за непроходження медогляду. Парадокс: сам Романов досі працює з двома регресами і не проходить медичних оглядів. Таку інформацію отримали від Василя Каращука.

IMG_8585

30-го травня 2014-го року Каращук поновився на посаді через Нововолинський суд. Його знову зобов’язали проходити медичну комісію, а направлення не дають. Керівництво підприємства відтягує процес поновлення працівника вже два роки. За законом його повинні допустити до роботи, ознайомити з умовами праці, а тоді направляти на медогляд.

Теперішній директор шахти №10 “Нововолинська” Кожушкін на питання, коли можна зустрітись і побесідувати з даного питання, відповів Василю Каращуку: “Ніколи. Я з вами говорити не буду”. Він на кожному кроці ігнорує працівника. Як говорить Василь Йосипович, зараз на копальні без медогляду працюють 9 людей, 5 – з близького оточення Кожушкіна. В тому числі головний інженер, який, до речі, числиться технологом.

IMG_8564

0 Комментариев