На Волині розпочинається операція “Первоцвіт”

news

Щорічно в період з лютого по 25 травня на території України проходить операція «Первоцвіт», яка спрямована на припинення торгівлі рідкісними видами ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України.

Первоцвіти – підсніжник білосніжний, пролісок, сон-трава, шафран, горицвіт весняний та інші рослини – занесені до Червоної книги України.
«Володимир-Волинська поліція нагадує, що за порушення чи погіршення середовища зростання рослин, види яких занесені до Червоної книги України, вилучення їх із природного середовища, а також порушення умов вирощування рослин цих видів у спеціально створених штучних умовах передбачено штраф за статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян від двадцяти (340 грн.) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією, – пише портал Місто вечірнє.

Для посадових осіб штрафи більші – від тридцяти (510 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.
Також за порушення порядку придбання чи збуту таких рослин передбачена відповідальність у вигляді штрафу на суму від дев’яти (153 грн.) до двадцяти чотирьох (408 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої», – застерігає інспектор Володимир-Волинського відділу поліції капітан Оксана Никитюк.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев