На Волині розпочались жнива

Від сьогодні на території області фактично стартувала жнивна кампанія. Зокрема, збір зернових розпочали на полях ТзОВ «Городище-2», що у Луцькому р-ні. Символічний старт збору цьогорічного урожаю дав голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.
Про це повідомляє прес-служба Волинської ОДА.
– Найкращі побажання – людям, які працюють на землі на благо Волині, – звернувся з вітальним словом до аграріїв Володимир Гунчик, оглянувши як на полях працює техніка. – Волинь завше була аграрним краєм. Врожаї зернових останніх років – яскраве тому підтвердження, а ще – свідчення плідної праці наших аграріїв.
Окрім того, голова облдержадміністрації наголосив на значенні всієї галузі сільського господарства у розвиткові економіки краю загалом. Також висловив упевненість, що мине зовсім небагато часу, як волинські сільгоспвиробники успішно підкорять європейські ринок, ставши гідними й конкурентоспроможними його учасниками.
Слід зазначити, що статистичні дані – доволі оптимістичні: на території області «під урожай» 2016 року посіяно 285,2 тис. га зернових культур, що на 14,6 тис. га більше ніж у минулому році. Озимих зернових культур – 179,1 тис. га, а це на 12,4 тис. га більше, ніж минулоріч. Площа зайнята ярими зерновими і зернобобовими культурами – 106,1 тис. га, що на 2,2 тис. га більше в порівнянні з минулим роком. А от ситуація щодо зернобобових культур така ж, як у 2015-му: 4,1 тис. га. А за даними управляння агропромислового розвитку облдержадміністрації, технічними культурами зайнято 75,7 тис. га площ, що на 13, 9 тис. га менше ніж у попередньому році (цукрові буряки займають 13,0 тис. га, що на 1,7 тис. га більше минулого року, соя – 41,7 тис. га, що на 1,7 тис. га менше ніж у минулому році, ріпаку озимого посіяно на 7,0 тис. га менше ніж в попередньому році у зв’язку із посухою, яка супроводжувала всю його посівну, така площа становить – 18,2 тис. га). Ріпак ярий – 0,6 тис. га. Кукурудзу на зерно посіяно на площі 21,2 тис. га, що на 1,7 тис. га більше минулого року.
– Хочу побажати вам успіхів, прибутків у виробництві та плідної співпраці, – підкреслив Володимир Гунчик. – А влада буде робити все, щоби сприяти у подальшій роботі на благо області та України. Головним лозунгом нашої співпраці повинен бути наступний: «можеш допомогти – допомагай, а ні – то не заважай». Мирного неба над головою нам та всій Україні!
На теренах області динамічними темпами розбудовується зерно-елеваторне господарство. 810 тис. тонн – такі об’єми одночасного зберігання. А це – практично весь урожай. Окрім того, тенденція останніх років – впровадження зерносушарок на альтернативних видах палива. Чимало підприємств (“Агротехніка”, Луцький район, с. Чаруків, ТзДВ “Ковельська реалбаза хлібопродуктів”, м. Ковель, ФГ “Поліська родина”, Турійський район) встановили твердопаливні котли на соломі або ж на дровах (ТзОВ «Волинь-Агро»). У результаті лише у 2015 році зменшилося споживання природного газу на 2,5 млн. м. куб.
Жнивна кампанія 2016 року на Волині за попередніми даними триватиме впродовж 10 – 12 днів. Доволі оперативно спрацювати аграріям дозволяє техніка. На волинських полях збиратимуть урожай за допомогою 3 тис. 112 зернозбиральних комбайнів, зокрема 592 – у сільськогосподарських підприємствах, 2 тис. 520 – у господарствах населення.
Автор статті: Наталя Хвесик