На Волині півтори сотні сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Сьогодні під час засідання виконавчого комітету начальник служби у справах дітей Федір Шульган поінформував про роботу очолюваного ним структурного підрозділу щодо забезпечення реалізації прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Він зауважив, що станом на 1 січня 2017 року на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у службі у справах дітей перебувало 154 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування (49 дітей-сиріт та 105 дітей, позбавлених батьківського піклування), — йдеться на сайті Луцької міської ради.
Діти даної категорії влаштовані:
– під опіку та піклування – 123 (110 сімей опікунів/піклувальників);
– в прийомні сім’ї – 5;
– в дитячі будинки сімейного типу – 10;
– в державні дитячі заклади – 15;
– сім’я родичів – 1.
З усієї кількості дітей, влаштованих під опіку/піклування: 110 – проживає у м. Луцьку, 11 – проживає на території інших районів області, 2 – в інших областях.
Окрім того, служба у справах дітей веде облік 40 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в інших районах та областях, а проживають в сім’ях опікунів/піклувальників у м. Луцьку (28 прибули з інших районів області, 9 – з інших областей, 3 — з інших держав).
Федір Шульган наголосив, що в місті функціонує чотири прийомні сім’ї, у яких влаштовано на спільне проживання та виховання 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та дитячий будинок сімейного типу, у якому проживає 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У 2016 році рішеннями виконавчого комітету Луцької міської ради 21 дитині надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. З них: 19 дітей влаштовано до сімейних форм виховання (1 — усиновлена, 16 — опіка/піклування, 2 — ДБСТ ), 2 — державний заклад.
Також Федір Шульган зазначив, що при влаштуванні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання службою вживаються заходи з дотримання принципу родинності, а саме: при влаштуванні статусних дітей брати і сестри влаштовуються разом, перевага надається кандидатам в опікуни, піклувальники з числа близьких родичів дитини.
Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 47 – мають житло на праві власності; 91 – мають житло на праві користування; 16 – не мають житла.
На соціальному квартирному обліку та обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, перебуває 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа.
За словами начальника служби у справах дітей, сьогодні залишається проблемою усиновлення дітей старшого віку. Так, на місцевому обліку з усиновлення перебуває 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них тільки 3 дитини до 10 років (діти перебувають у державних закладах).
Також Федір Шульган повідомив, що станом на 1 січня 2017 року на обліку кандидатів в усиновлювачі у службі у справах дітей перебуває 14 подружніх пар та одиноких громадян, з них 4 виявили бажання усиновити дитину віком до 3 років, 5 – до 5 років, 5 – до 10 років. Служба у справах дітей посилила роботу з кандидатами в усиновлювачі щодо пропаганди усиновлення дітей старшого віку та дітей з особливими потребами.
Автор статті: Наталя Хвесик