На Волині хочуть зняти епохальну кінострічку

news

Волинь може стати однієї з територій, на якій зніматимуть епохальний історичний фільм.

23 березня на Волині побували творці художнього фільму «Червоний», гаслом якого є слова «Вижити. Перемогти. Жити». Йдеться про автора однойменної книги  та сценарію Андрія Кокотюху та одного з продюсерів Андрія Суярка. Про це пише «Волинська газета».
 Державне агентство України з питань кіно, продюсерський центр «Інсайтмедіа»  у кооперації з «Artbox» (Литва) і «4  Rooms» (Італія) в березні ц. р. приступили до зйомок чотирисерійної версії «Червоного» для показу по телебаченню і повнометражного фільму тривалістю 110 хв. для кінотеатрів. Локації «Табір», «Шахта» і «Етап» знімаються в Кривому Розі. Наступний етап – Одеса, де митці відтворять події сталінського минулого в «Бараці». А от «Італійське містечко» (Риміні) з епізодами «Квартира», «Площа» і «Вулиця» та зйомки натури («Ліс», «Околиці Луцька», «Село», «Львів») відзнімуть наприкінці квітня та на початку травня. В першому випадку, звичайно, йдеться про Італію, а в другому – поза всіляким сумнівом! – про Волинь!
Саме тому доки режисер «Червоного» Заза Буадзе в поті чола працює з акторами на Кіровоградщині, Андрій Кокотюха і Андрій Суярко приїхали до Луцька. Щоб в обласному центрі та за межами нашого міста оглянути можливі місця майбутніх зйомок.


Наразі важко передбачити, де саме волинська натура ляже в основу фільму про Волинь у період боротьби за Незалежність у 40-50-их роках минулого століття, але про акторів та творців стрічки уже сказати можна. Отже, режисер – Заза Буадзе, оператор – Олександр Земляний, художник – Юрій Ларіонов.


У ролі «Червоного» – Микола Береза. Олег Шульга відтворить енкаведиста Гурова, а Любов Тищенко і Яев Григоришина – відповідно Тамілу і Терезу. Варто звернути увагу на Олександра Мавріца (Абрамов), Ігоря Колтовського («Тайга»), Олега Стефана («Ворон») і, звичайно, екс-міністра культури України Євгена Недищука, якому довірили роль повстанця «Калюжного»). Саме він як колишній офіцер дивізії СС «Галіція», журналіст та письменник, перебуваючи в таборі військ союзників в Італії, отримує завдання активно працювати на ідеологічній ниві ОУН. Кремль відряджає туди свого агента, який повинен перевербувати «Калюжного». А коли це не вдається, патріот гине…


Фінал стрічки, не зважаючи на трагізм бойового результату війни УПА з більшовицьким режимом на Волині, оптимістичний. «Червоний», разом із повсталими в ГУЛАГу в’язнями, виривається на волю. І разом із «Тамілою» «йде в невідомість – назустріч сонцю, назустріч справжній свободі»…

На фото автора: Андрій Суярко і Андрій Кокотюха в Луцьку.

Володимир Данилюк

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев