На фестивалі документального кіно в Луцьку покажуть фільм, номінований на «Оскар»

news

Документальний фільм «Українські шерифи» режисера Романа Бондарчука презентуватимуть у Луцьку під час ХІІІ мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Це історія про двох чоловіків села Стара Збур’ївка Херсонської області, котрі взялися охороняти громадський порядок. Вони то рятують жінку від анаконди, то вселяють безпритульного Колю в порожню хату (щоб він, нарешті, став людиною), то вберігають неписьменного Індіанця від неминучого арешту… Це село для них – то їхня країна.

Зйомки фільму тривали 4 роки, після чого обидва герої перемогли на місцевих виборах 2015 року і стали депутатами сільської ради.

Світова прем’єра стрічки відбулася рівно рік тому (в листопаді 2015 року) на Амстердамському міжнародному документальному кінофестивалі, де й отримала Спеціальний приз журі за найкращий повнометражний документальний фільм. Другий приз дістався вже в Україні на Міжнародному фестивалі Docudays UA у березні 2016 року. А вже в 2017 році стрічка представлятиме Україну на престижній премії «Оскар» як найкращий фільм іноземною мовою.

sheryfy

Перегляд і обговорення фільму відбудеться 29 листопада о 17:00 в актовій залі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.

Вхід вільний.
Відкриття фестивалю відбудеться 28 листопада о 18:30 у Палаці культури міста Луцька фільмами циклу «Енциклопедія Майдану».

Детальніше про фільми, гостей фестивалю та експертів читайте у групі Facebook Docudays UA на Волині, а також на сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA

Довідка:

Координатор фестивалю на Волині – ВОГО «Волинський прес-клуб» (Богдана Стельмах – тел.: (066) 203-50-31, (063) 11-96-797, (067) 756-24-20)

Партнери на Волині:
ВОГО «Гендерний центр»
ВОГО «Центр правової допомоги» (м. Ковель)
Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Волинська обласна бібліотека для юнацтва
Волинський коледж НУХТ
ГО «Інститут волонтерства та громадської співпраці»
Громадська приймальня УГСПЛ у місті Луцьку
Жіночий клуб
КЗ «Луцька міська централізована бібліотечна система»
Книгарня «Є» у місті Луцьку
Луцький педагогічний коледж
Молодіжний центр Волині
Палац культури міста Луцька
CБУ у Волинській області
Управління освіти Луцької міської ради
Управління патрульної поліції у місті Луцьку
Факультет іноземної філології СНУ імені Лесі Українки
Юридичний факультет СНУ імені Лесі Українки
Lutsk Night Cinema

Організатори Міжнародного фестивалю – Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Партнери – Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев