Міносвіти спростить програму для старшокласників

news

Міносвіти розпочне розвантаження програми для учнів 10-11 класів.Про це пише gazeta.ua.

Наразі Департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН та Інституту модернізації змісту освіти отримали доручення доопрацювати навчальні програми для учнів 10-11 класів відповідно до чинних типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідна робота має бути проведена з метою розвантаження навчальних програм для учнів старшої школи. Відповідний наказ підписав міністр освіти Сергій Квіт.

«Розвантаження програм передбачає зміну змісту і обсягях того, що вивчають учні в рамках курсу, а не кількість годин. Вона визначена навчальним планом, який кожна школа затверджує на основі Типових навчальних планів за пропозиції пропонує Міносвіти. Коли йдеться про розвантаження програм, мається на увазі вилучення деяких обов’язкових до вивчення тем або їх об’єднання. Проблема наших шкільних програм – вони дуже прискіпливо приписують, що і в якому порядку має вчитель викладати. Такі програми позбавляють вчителя педагогічної автономії – він має час лише швидко пробігтися по визначених тезах», – каже Gazeta.ua Ірина Когут, аналітик центру CEDOS.

За її словами, в українських школах вивчають багато окремих явищ, фактів, цифр, але за цим губиться системність знання і вміння формувати власну думку щодо вивченого.

«Дуже важливо не просто механічно викинути з програм для старшої школи якісь шматки, але грунтовно їх змінити. Перш за все, зробити акцент на знаннях, які є засадничими для розуміння предмету. Наприклад, не вивчати правопис та пунктуацію до 11 класу, не вимагати від учнів механічного відтворення фабули прочитаних творів. Але вчити правила правопису та пунктуації на прикладі літературних творів і засвоєних мовних навичок», — додала Ірина Когут.

Нагадаємо, міністр освіти і науки Сергій Квіт сподівається, що новий закон про освіту, який уже знаходиться у Верховній Раді, відкриє шлях до переходу України до профільної школи.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев