Маловідомий Луцьк: де живуть тутешні привиди?

news

Кожне місто чи село має свої страшні історії. Луцьк – не виняток. На історії про луцьких привидів можна натрапити як в Інтернеті на форумах, де лучани лякають одне одного страшилками, так і почути під час екскурсії містом. Ми зібрали для вас всі відомі та невідомі історії про луцьких привидів. Які з них вигадка, а які реальність —перевіряти уже не нам, а мисливцям за привидами.

Хтозна, можливо, ви живете чи працюєте в одному із цих місць із полтергейстами.

  1. Привид Луцького замку

У всіх замках живуть привиди. Та якось так склалось, що у замку Любарта їх немає. Та це просто не всі знають, що свій привид тут теж є. Звати його, точніше її, Оксана. ЇЇ називають привидом Стирової вежі. Ходить легенда, що Оксана була красивою дівчиною. Юнку вподобав комендант замку (хоча є версія, що самому князю Любарту вона сподобалась). Дівчина відмовила, за що потрапила до вежі.

стирова вежа

Батьків Оксаниних вбили, тож не було кому їй допомогти. Комендант поглумився над дівчиною сам і ще й віддав солдатам. Після цього дівчину вбили, а тіло – порубали на шматки та викинули в Стир. Кажуть, після того у замку з’явився привид. На болоті Оксана запалювала вогники та заманювала туди безневинних людей. Спочатку привид мав вигляд білої плями, та з часом Оксана знаходила свої відрубані частини тіла, тому привид все більше ставав схожим на дівчину. Перед Першою світовою війною привид був ще безголовий, а перед Другою світовою – дівчині лишилось знайти лише персня. Говорять, ніби цей перстень може з′явитися будь-кому у замку, і той, хто його підніме, зазнає лиха. Востаннє Оксану бачили у 50-х роках 20-го століття.

  1. Магдалена з підземелля

Екскурсоводи також розповідають туристам про привида із підземелля – дружину першого коменданта Луцька Степана Тализіна. Комендант її сильно кохав, тож коли у 19-років вона померла, він поховав її у розкішній гробниці в підземеллі. Це був 1795 рік. За словами екскурсоводів, тутешні працівники неодноразово бачили Магдалену. Мабуть, душа її не знає спокою після того, як у 50-х роках минулого століття її гробницю потривожили «мисливці за дорогоцінностями». Кажуть, що привида зафіксували навіть на фото – виглядає як незрозуміла розпливчаста пляма.

IMG_4883

Верхній ярус кафедральних підземель

  1. Чоловік у чорному

Сторічний будинок на Ковельській, 18 уславився тим, що має власного привида. Далеко не у всіх старих будівлях Луцька є такі «жителі». Кожен із нас бачив цю будівлю, яка виглядає, мов у пригодницькому кіно. В Інтернеті можна натрапити на чутки, що колись тут був готель, в якому сталось щось погане. Підтвердження такому поки що немає. Однак щось у будинку дійсно жахало багатьох мешканців. Кажуть, що неодноразово бачили чоловіка у чорному френчі: він міг з′являтися то у вікні, то зайти через балкон другого поверху. Сюди приїздили навіть професіонали із таких «питань» разом зі знімальною групою телеканалу «ICTV». Вони провели ніч в квартирі, де одна бабуся (тепер уже покійна) бачила привида. Однак, нічого не зафіксували тоді. Пояснюють це тим, що привид міг піти після смерті жінки. Та все ж про будинок говорять всяке: подейкують, високий чоловік в костюмі ночами не давав мешканцям спати – то душив когось, то грюкотів.

IMG_1801

Колись це місце називалося Мокрий луг. Сама назва свідчить, що тут було болото. Є такі думки, що саме природня особливість цієї місцевості стала причиною появи тут полтергейста, бо болота мають погану енергетику.

1 IMG_1799

  1. Шкільний бешкетник

Дійшла до нас також чутка, що є непроханий гість і у 5-ій школі. В Інтернеті розгулює історія про привида, який лякає місцевих. Чи то чиясь вигадка, чи все ж таки диму без вогню не буває? Ще раніше історик та журналіст Олександр Котис писав про кладовище, яке було на місці шкільної будівлі. Як зазначає Олександр, тут хоронили православних, протестантів, австрійських військових та військових Армії УНР. У 1959 році збудували школу. Відомо, що на місцях старих кладовищ довго зберігається негативна енергія, тому не дивувати, якщо привид дійсно там є.

5 школа

  1. Відьма з Чернишевського

Неодноразово уже волинські ЗМІ писали про старе кладовище на вулиці Чернишевського. Очевидно, її мешканці можуть пишатися своєю «місцевою» легендою. Лучани переповідають про те, що тут на старому кладовищі є склеп відьми. Любителі страшилок запевняють: кожного, хто побуває у тому склепі, чекає нещастя. Що ж, хоч жінка за життя відьмою не була, а лише дружиною архітектора Максимова, та все ж не радимо перевіряти на собі правдивість цієї легенди.

  1. Фантом фінансової установи

Ще одна із чуток, що десь неподалік від центру міста є комерційна фінансова установа. Розташована вона у старому триповерховому будинку. Невідомий користувач в Інтернеті пише:

«До зникнення службових папірців чи незначних сум грошей зі столів і сейфів тут давно звикли. Охорона в ночі постійно чує гупання, шум стрибків зі шафи на шафу, звуки, схожі на клацання електрочайників. І все це відбувається за зачиненими на замок дверима кабінетів».

Що ж, можливо, зараз хтось із нинішніх чи колишніх працівників читає це та впізнає своє місце роботи. Можливо, саме ви працюєте у цьому будинку? Кажуть також, що там уже і свою класифікацію привидів склали: папуга – той, що повторює рух людини, скакунчик – залишає на лінолеумі сліди, охайний – раз за разом зливає в унітазі воду.

Ще одна ознака, де шукати цей будинок – там мають бути коти. Пліткують, ніби ті збираються вночі під вікнами будівлі та голосно нявчать. Щоправда, скоро березень, то визначити за такою ознакою будівлю буде важко.

  1. Привиди люблять мандрівників?

Достеменно невідомо, де саме, але кажуть, що є свої полтергейсти і в районі привокзального майдану. Можливо, вони зустрічають гостей, які приїхали до Луцька, або ж самі люблять мандрувати.

привокзальний майдан

  1. А чи бачили ви щось дивне у Луцькій міськраді?

Із цієї чутки можна, звісно, посміятись, та кажуть, що і у будівлі міської ради живе привид. Облюбував він третій поверх, де полюбляє грюкати по стінах, сейфах та кашляє за спинами. Хто придумав цю історію – невідомо, чи є дійсно привид – теж не знаємо. Питали у декого із працівників, кажуть, не чули такого. Може, привид виходить на «прогулянку» лише вночі? Ну, що ж, чудова нагода для луцьких мисливців на привиди, з’ясувати, чи там хтось є.

луцька мыська рада

  1. Привид із багатоповерхівки

Ще одна історія, що не сходила довгий час із вуст – у висотці на проспекті Волі біля гімназії № 4 діється щось незрозуміле. Вже неодноразово згадували у волинських ЗМІ, що там бачили силует жінку в білому біля маленької дитини. Кажуть, після того сім’я навіть продала квартиру. Знову ж таки, причина у появі незрозумілого явища може бути у розташовуванні будинка – колись тут було православне кладовище.

14 поверхівка

  1.  Студентський привид

І як же обійтись без привида у студентському гуртожитку? Тут своя культура, свої правила, то, звісно ж, і свої привиди. Більше десяти років тому говорили, що у гуртожитку педколеджу завелась якась нечисть. Дівчата переконували, що бачили привида. Страх, паніка, але згодом про цей випадок всі забули. Можливо, привид теж злякався такого шуму і переселився в інший гуртожиток.

Підготувала Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

 

 

 

0 Комментариев