Малогабаритні та ближче до природи: які квартири шукатимуть українці у 2022 році?

news

У 2022 році основну частину покупців первинної нерухомості в різних містах України становитимуть люди віком від 25 до 45 років. Більшість з них працюють в ІТ-індустрії. Приблизно 15% складають покупці у віці від 45 до 60 років. Тож як стверджує аналітичний сайт DOM.RIA, у 2022 році зростатиме попит на 1- і 2-кімнатне житло в спокійних і розвинених районах.

Які квартири купуватимуть українці у 2022 році?

Краще зрозуміти попит на тип первинного житла в Україні допоможе портрет середньостатистичного покупця. Так, майже 70% інвесторів працює у сфері ІТ-технологій. І лише 20% займається:

 • Логістикою;
 • Роздрібною або гуртовою торгівлею;
 • Фрилансом.

Серед платоспроможних фрилансерів переважають представники креативної індустрії: дизайнери, виконавчі директори, продюсери, піар-менеджери й т. п. Приблизно 10% потенційних покупців становлять експати (люди, що давно працюють за кордоном або іноземці, котрі проживають в Україні) і пенсіонери.

Представники ІТ-сфер

Спеціалісти, які з розвитком пандемії COVID-19 перейшли на віддалену роботу, надають перевагу мінімалістичному житлу з достатньою кількістю вільного простору для організації повноцінного робочого місця. Зазвичай вони купують 2-кімнатні квартири з гарним природним освітленням і в спокійних районах з розвиненою інфраструктурою. Вартість 2-кімнатних квартир у різних містах України зараз має наступний вигляд:

 • Харків: 29 792 грн за кв. м.
 • Одеса: 30 208 грн за кв. м.
 • Дніпро: 32 488 грн за кв. м.
 • Київ: 44 204 грн за кв. м.

Для ІТ-фахівців також важливе “інноваційне” життя: високошвидкісний інтернет, наявність паркінгу і максимального використання смарт-технологій.

Менеджери середніх і великих компаній

Графік таких покупців напружений і активний, тож житло вони обирають подалі від галасливого центру. Їм підходять навіть 1-кімнатні квартири, котрі розташовані поблизу парків, лісів, природних водойм. За таке житло в різних містах України доведеться викласти:

 • Харків: 29 578 грн за кв. м.
 • Одеса: 30 913 грн за кв. м.
 • Дніпро: 31 543 грн за кв. м.
 • Київ: 42 557 грн за кв. м.

Представники креативних професій

Такі інвестори обирають майбутнє житло з огляду на дизайнерську концепцію всього ЖК, його функціональні можливості й додаткові конкурентні переваги. До прикладу, пішу доступність до офісних центрів.

Експати й пенсіонери

Ці 2 категорії потенційних покупців надають перевагу безпечним квартирам. Так, для людей з сім’єю важливо мати поблизу школу й дитячий садок, а також можливість організувати власний простір для кожного члена сім’ї. Пенсіонери обирають компактне 1-кімнатне житло, яке забезпечує максимальне відчуття комфорту й захищеності.

Отже, кожна категорія потенційних покупців первинної житлової нерухомості має свій портрет ідеального житла для себе.

0 Комментариев