Луцький спиртогорілчаний комбінат хочуть повернути у власність громади

news

2 лютого 2017 року Волинська облрада підтримала звернення фракції ВО «Свобода» до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо повернення Луцького спиртогорілчаного комбінату у комунальну власність для забезпечення повноцінної виробничої діяльності на підприємстві. 

Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної організації ВО «Свобода».

У зверненні йде мова про те, що Кабінет Міністрів України під керівництвом Арсенія Яценюка 12 травня 2015 року своєю постановою № 271 виставив на приватизацію пакет стратегічно-важливих підприємств та галузей економіки, включно з об’єктами добувної, гірничо-хімічної промисловості, енергетики, сільськогосподарської галузі, інфраструктури, санаторно-готельного комплексу, зв’язку. В тому числі приватизації підлягають і об’єкти ДП «Укрспирту», одним з яких є Луцький спиртогорілчаний комбінат.

У пояснювальній записці до проекту рішення йдеться, що Луцький спиртогорілчаний комбінат впродовж 70-ти років був одним із найсумлінніших роботодавців та платників податків серед підприємств міста та області, продукуючи високоякісну горілку на основі зернового спирту власного виробництва, що були свого роду візитівкою Луцька. Зокрема, у 2010 році, за даними ДПІ у Волинській області, тобто до «реорганізації», було сплачено податків і зборів до бюджетів усіх рівнів на суму 62 млн 445 тис грн, а це більше, аніж усім концерном «Укрспирт» у 2011 році. Важливим фактором була і зайнятість трудового колективу в кількості більше 200 осіб, підтримка волинських аграріїв, котрі постачали на підприємство зернові культури, виробництво інших побічних продуктів.

“Діюча влада всіляко наголошує і пропагує проведення децентралізації і надання місцевим громадам широких повноважень у соціальній,  економічній, культурних, сферах. А тому, зважаючи на той факт, що Волинська область є глибоко дотаційним регіоном та з метою наповнення місцевого бюджету, Волинська обласна рада просить Вас, Володимире Борисовичу, розглянути можливість повернення необґрунтовано включених до складу ДП «Укрспирт» активів Луцького СГК, що дасть можливість відновити повноцінну роботу підприємства і в подальшому, після стабілізації ситуації, передати підприємство Луцький СГК у власність громади міст, селищ, сіл Волинської області”.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев