Луцька міськрада просить центральну владу дати гарячу воду

news

Луцька міськрада звернеться до Президента України, Верховної Ради та Кабміну та РНБО щодо засудження дій НАК «Нафтогаз України» та відновлення газопостачання.

Про це йшлося сьогодні, 8 квітня, під час позачергової сесії міської ради.

Як вказано у звернені,  23 грудня 2015 року Луцька міськрада, з метою забезпечення стабілізації фінансово-економічного стану ДКП «Луцьктепло», прийняла та направила звернення до Верховної ради України щодо необхідності прийняття проекту закону №2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», підготовленого до другого читання.

Ключовою позицією вказаного законопроекту є положення, якими передбачається встановити мораторій на нарахування та стягнення неустойки (пені та штрафу) та інших фінансових санкцій у разі несвоєчасного здійснення платежів за використаний природний газ для яких тариф на теплову енергію для всіх категорій споживачів було встановлено державою нижче економічно обґрунтованої собівартості.

Однак на цей момент законопроект парламент не прийняв, а відтак стягнення на користь НАК «Нафтогаз України» штрафних санкцій у сумі понад 9 млн гривень, нарахованих ДКП «Луцьктепло», може призвести до суттєвого погіршення фінансового стану підприємства. Кабмін не здійснює жодних заходів, спрямованих для стабілізації роботи комунальної теплоенергетики, а лише лобіює інтереси НАК «Нафтогаз України».

Така позиція уряду вже повністю зруйнувала інвестиційну привабливість галузі теплоенергетики та поставила під загрозу зриву реалізацію ДКП «Луцьктепло» масштабного інвестиційного проекту модернізації системи теплопостачання м. Луцька в рамках програми фінансування ЄБРР на загальну суму 14 млн. євро.

Нагадаємо, 1 квітня 2016 року НАК «Нафтогаз України» одномоментно припинив постачання газу на ДКП «Луцьктепло». Через ці дії на підприємстві виникла різка зупинка, а, відповідно, і постачання гарячої води у заклади охорони здоров’я, освіти та весь житловий фонд міста Луцька. Звісно, це викликало обурення у жителів міста.

Як наголосив депутат міськради, Андрій Козюра, держава не спромоглася навести лад за 25 років незалежності у галузі теплоенергетики. Тепломережі давно прогнили, не прийнято жодної державної програми, яка б могла б змінити ситуацію, а навпаки іде знищення галузі. Держава не розраховується з підприємством за надані пільги та субсидії. Козюра переконаний, що ДПК «Луцьктепло» загнали  у боргову яму свідомо.

«Зекономити газ – це нереально, тому що всі лучани зараз, щоб помитися, змушені гріти воду на своїх плитах, щоб помитися у мисках», – зазначив депутат.

На його думку, такі дії свідомі для доведення підприємства до банкрутства та перепродаж його.

Також Козюра наголосив, що вказана ситуація має бути розглянута на засіданні ВРУ, оскільки ситуація є масштабною по всій Україні. На його переконання, це може призвести до техногенних катастроф, оскільки зараз всі почнуть встановлювати бойлери, а мережі не витримають навантаження.

Як зазначила Валентина Малютіна, виконував обов’язків директора ДКП «Луцьктепло» з другого кварталу було різке підвищення тарифів на газ та опалення. НАК «Нафтогаз» поставило нереальні умови підписання договору для ДКП «Луцьктепло»:

«Повне погашення боргу за договорами ми маємо розрахуватися до 25 квітня, а саме населення оплачує до кінця місяця».

Отже, за словами Малютіної, джерела для погашення боргу немає, тим більше, що держава досі не відшкодувала заборгованість за субсидії ще за січень. Нагадаємо, що борг населення зараз становить 63 млн. грн., а підприємство заборгувало для НАК «Нафтогаз» близько 73 млн. гривень.

Малютіна наголосила, що умови підписання договору із НАК «Нафтогаз» заженуть підприємство у кабалу.

Виконувач обов’язків директора ДКП «Луцьктепло» запевнила, що наразі підприємство вживає усіх заходів, аби врегулювати ситуацію і навіть уже почали реалізовувати квартири боржників. Малютіна попросила лучан якомога швидше погасити заборгованість.

Міський голова, Микола Романюк зазначив, що займається цим питанням, але на сьогоднішній день не вдалося вирішити питання навіть постачання гарячої води до лікарень.

Депутат Козюра запропонував поїхати до Києва і вимагати вирішення цього питання. Навіть пригрозив, що через цю ситуацію може виникнути третій Майдан.

«Вони в нас забрали холодну воду, то давайте влаштуємо їм холодний душ», – заявив депутат.

Депутат Ігор Поліщук додав, що потрібно також звернутися до народного депутата Ігоря Лапіна, який обраний від міста Луцька, аби він згуртував навколо себе депутатів та підняв це питання у Верховній Раді України. За словами Поліщука, міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин є людиною Яценюка, із партії «Народний фронт», членом якого є і сам Лапін.

Депутат Луцькради, Петро Бойко додав до звернення свою пропозицію, щоб Верховна Рада розробила законопроект про боротьбу з боржниками.

0 Комментариев