“Луцьк-Рівне” – дорогу перекрили протестувальники

news

На трасі «Рівне – Луцьк» відбулась акція протесту проти будівництва ТОВ «Технопривід Інвест Груп» завод у селі Городок, що неподалік Рівного.

Протестуючі тимчасово блокували рух трасою, рухаючись по пішохідному переходу. Місцеві політики та активісти переконують, що таким чином лише хочуть привернути увагу до своєї позиції. Адже мають побоювання щодо екологічних моментів роботи майбутнього заводу, який у грудні 2019 розпочав публічне обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля майбутнього деревообробного заводу, повідомляє “ЧаРівне“.

Як повідомив начальник Патрульної поліції області Сергій Мерчук, домовилися що акція з перекриття буде до години, ходитимуть по 15-20 хвилин з перервою аби пропустити транспорт.

Тим часом у Службі доріг повідомили, що безперешкодно до Луцька можна дістатись, якщо їхати у напрямку Млинова, а на перехресті перед райцентром повернути направо у бік Волині.

Kronospan запевняє: про позицію активістів знають, адже неодноразово зустрічались з ними на багатьох публічних слуханнях та громадських обговореннях. Переконують – нічого не приховують і надають інформацію про нове будівництво, як політикам, так і активістам і журналістам.

– Ми провели громадські обговорення нашого звіту про оцінку впливу на довкілля, на яких були присутні не тільки мешканці громад Городка, Рівного та Обарова та інших населених пунктів, а й представники ЗМІ. Ми, попри «випадкову» відсутність запрошення від депутатів, взяли участь у засіданні тимчасової комісії Рівненської міської ради, – розповів директор ТОВ «Технопривід Інвест Груп» Павло Пильтяй. – Ми неодноразово зустрічались з представниками громади, депутатами, громадськими організаціями під час прес-конференцій, численних круглих столів. Для всіх охочих мешканців Городка та Рівного, місцевих депутатів проводили ознайомчу екскурсію на завод Kronospan у Нововолинську. І готові зробити це знову. Ми працюємо публічно і готові дослухатися до всіх конструктивних зауважень.

Виробництво на Рівненщині матиме не тільки сучасне і сертифіковане європейське обладнання, а й одні з найкращих у всьому світі фільтруючі системи, в тому числі UTWS та WESP. Це передові технології, які Kronospan впроваджуватиме першим в Україні. Kronospan рухається на три кроки вперед, будує сучасні виробництва, щоб навіть через кілька років вони випереджали новітні європейські екологічні норми. Загальна вартість інвестицій у пилогазоочисні технології заводу в Городку перевищить 20 мільйонів євро. Загалом завод Kronospan на Рівненщині – це 200 мільйонів євро іноземних інвестицій. Середня заробітна плата робітників підприємства Kronospan у Городку становитиме 15-18 тисяч гривень на місяць. Робота в компанії Kronospan – це достойний рівень оплати праці, прозорі трудові відносини та дотримання соціальних гарантій згідно Законодавства України.

Передбачається, що після виходу заводу на проектну потужність, щороку підприємство сплачуватиме більше 350 мільйонів гривень податків і зборів. З них 25 мільйонів гривень поповнюватимуть саме бюджет Городоцької сільської ради. А це суттєво допоможе розвивати та розбудовувати місцеву громаду.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев