Лучанам дали поради, як зекономити тепло та заощадити бюджет

news

24 січня у приміщенні Луцького міського центру зайнятості відбулась інформаційна зустріч на тему «Прості заходи економії енергоресурсів вдома», яку організувала Громадянська мережа ОПОРА.

Учасники зустрічі обговорили дієві поради економії енергоресурсів, а також місцеві та державні програми з термомодернізації будівель.

Поради від ОПОРИ стосувались, перш за все, побутових пристроїв, які є в помешканнях. Для прикладу, потрібно купувати енергоефективне обладнання, яке має спеціальне маркування від класу А до G (клас А ++ – найекономніші). Холодильник не слід розміщувати біля газової плити або опалювальних приладів, не варто класти у нього гарячу їжу, щоб він не включався частіше. При використанні пральної машини треба уникати неповного її завантаження: тоді перевитрата електроенергії може скласти 10-15 %. А якщо користуватися пралкою у неправильному режимі, перевитрата електроенергії складе близько 30 %. Що ж стосується пилосмока, то на третину заповнений мішок для збору пилу погіршує всмоктування приладу на 40 %.

Розповіла активістка ОПОРИ і про використання енергозберігаючих ламп, які дозволяють заощадити 75-80 % електроенергії, адже їхня світлова віддача у 5 разів більша. «Переваги світлодіодних ламп – тривалий час експлуатації (до 100 000 год), високий ресурс стійкості (ударна та вібраційна витривалість), екологічна та протипожежна безпека, відсутність втоми очей та необхідності спеціальної утилізації», – додала представниця Громадянської мережі ОПОРА Олена Чудінович.

Організатори представили поради щодо вторинного використання сировини. Для зменшення побутових відходів, сміття вдома можна складати у 2 окремих контейнери: для органічних (їжі та іншого) та неорганічних відходів (усе, що можна переробити у вторинну сировину). Сміття зі скла, паперу, пластику та металу викидати у спеціалізовані контейнери. Здавати макулатуру, ПЕТ-пляшки, поліетилен, пластмаси, алюмінієві банки та склобій потрібно у пункти прийому вторинної сировини. А перед візитом у супермаркет доречно взяти із собою еко-сумку: тоді не доведеться щоразу купувати поліетиленові пакети.

Представники ОПОРИ акцентували також на необхідності утилізації батарейок, адже через наявність у них важких металів викидати їх разом зі звичайними побутовими відходами не можна. Одна пальчикова батарейка може забруднити близько 400 літрів води або 20 м2 ґрунту.

Учасники інформаційної зустрічі на згадку отримали матеріали, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев