Лучан знову кличуть на перегляд чеського фільму

news

Книгарня «Є» та Чеський центр у Києві запрошують на перегляд фільму Віта Клусака «Свобода для Сметани» (Svobodu pro Smetanu) (2012) (52 хв), який відбудеться 19 травня в рамках «ЧЕських ЧЕтвергів» у мережі книгарень «Є».

Про це інформують організатори.

У Луцьку переглянути фільм можна буде за адресою вул. Лесі Українки, 30.

Початок – о 18.30.

Фільм буде показано мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Чеський документальний фільм «Свобода для Сметани» дуже актуальний і близький українцям, адже схожі ситуації неодноразово відбувалися в нас. Водій автобуса Сметана домальовував політикам на плакатах комашині вусики, писав, що політики брехуни, злодії та корупціонери. Зрештою, його видав один із колег, також водій автобуса. Пана Сметану судила дружина одного з помальованих політиків.

Його звинуватили у псуванні майна. Він був змушений заплатити штраф у розмірі 15 тисяч крон, а іншу частину покарання – 100 годин суспільно корисних робіт – відмовився виконувати. «Моє виправлення неможливе», – заявив Роман Сметана в суді. Президент Клаус відмовив йому в помилуванні. У фільмі цікаве насамперед те, що автори не лише документально засвідчували цю історію, – вони також самі купили балончики і вийшли на вулицю.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев