Корейці хочуть клонувати вимерлого печерного лева

news

Після того як російські палеонтологи виявили на півночі Якутії тіла двох заморожених дитинчат печерного лева, вчені всього світу мріють доторкнутися до цієї знахідки. Чи жарт, вперше в історії людям вдалося знайти повністю збережені тіла цих давно вимерлих тварин. До цього вдавалося виявити лише скелетні останки, та і то неповні. Команда вчених з Південної Кореї настільки надихнулася знахідкою, що зголосилася клонувати печерного лева із зразків шкіри і м’язової тканини, отриманої від заморожених дитинчат.

Про це повідомляє Євромобіл.

Корейські вчені на чолі з експертом по клонуванню Хван Ву-Суком не вперше беруться за таку складну і відповідальну задачу. Паралельно з клонуванням печерного лева ця команда працює над поверненням до життя іншої давно вимерлої тварини — мамонта. Знайдені в Якутії левенята, згідно з дослідженнями, народилися близько 12 000 років тому і померли буквально через пару тижнів після того, як з’явилися на світ. Російські вчені планують зберегти знайдених левенят для майбутнього науки, але при цьому вони дозволять корейським фахівцям взяти невеликі зразки тканин для їх експерименту. Спочатку корейці вмовляли віддати їм більшу частину черепа одного з левенят, а також його лапи, але російські колеги відмовили їм у цьому.

25062967083_cd161139c6_z

«Спір виник з того, що будь-вчений хоче мати під рукою як можна більшу кількість тканин для свого дослідження, в цьому я чудово розумію своїх колег з Південної Кореї, — пояснив завідувач відділу мамонтової фауни Академії наук Якутії Альберт Протопопов. — Ми теж запланували безліч досліджень, тому нам важливо зберегти первісну морфологію останків. Подібні суперечки є для наукового світу абсолютно нормальними, і, врешті-решт, ми все одно прийшли до компромісу».

25597029231_f76e2a9279_z

Доктор Хван Ву-Сук вже взяв усі необхідні для його експерименту зразки, і незабаром процес клонування перейде в активну фазу. Будемо сподіватися, що у корейських вчених все вийде і вже зовсім скоро ми побачимо справжніх печерних левів, вимерлих більше десяти тисяч років тому. Ця картина нічого вам не нагадує? Схоже, що незабаром ми зможемо придбати квиток в цілком собі справжній «Парк Юрського періоду».

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев