Генпрокуратура відповіла на вимоги волинських студентів

news

Генеральна прокуратура України надіслала відповідь на звернення волинських студентів розслідувати справу Майдану. Про це у мережі Фейсбук повідомляє Тарас Висоцький. 

“Мені, як керівнику ініціативної групи студентів Волинської області прийшла відповідь від Генеральна прокуратура України на наше звернення, щодо розслідування злочинів, вчинених у період Революції Гідності, яке було передано під час проведення Маршу Гідності студента 1 грудня в м. Луцьку, на якому було понад 500 студентів!
Нагадую, студенство вимагає, щоб Генпрокуратура ретельно, виважено, об’єктивно та у повній мірі проводила розслідування кримінальних дій під час Революції Гідності, зокрема і в справах вбивств кожного Героя Небесної Сотні та притягла до відповідальності всіх вбивць!
У відповіді йдеться, що наші аргументи та доводи, стосовно активізації досудового слідства, притягнення винних осіб до відповідальності враховані Генеральною прокуратурою України при розслідуванні кримінальних проваджень за фактами протидії протестним акціям у період Революції Гідності та інших злочинів вчинених під час цих подій.
Це звичайно добре, але в мене особисто виникає запитання, яким чином враховані наші доводи? Студентство, як і вся громадськість, чекає на справедливий суд над виконавцями та замовниками злочинів, вчинених проти Майдану, але терпінню приходить кінець. От, наприклад, у Святошинському райсуді Києва триває розгляд справи про розстріл учасників Революції Гідності, зокрема і епізод з убивством Сергія Байдовського, 23-річного волинянина, вбитого снайперами на вулиці Інститутській 20 лютого. Так, вбивство 39-ти (!) з них закидають двом тодішнім «беркутівцям» Сергію Зінченку та Павлу Аброськіну. В мене особисто кладається враження, що слідство хоче знайти «цапа відбувайла», зробити показовий суд, а більшість винних залишаться непокараними, “- йдеться у дописі.

“Рідні іншого студента-волинянина Героя Небесної Сотні Василя Мойсея взагалі обурені тим, що в справі навіть не опитували як слід побратима Василя Serhii Merchuk, який бачив, як загинув хлопець, та мають надію лише на Божий суд, «бо на справедливість в Україні повірити важко»…

Переконливо рекомендуємо Генеральній прокуратурі України взятися за реальне розслідування та покарати злочинців! На Марші Гідності студентами було символічно передано «майданівські» шини, бруківку та коктейлі керівництву МВС та Прокуратури, на що прокурор області Дмитро Чепіжак іронічно усміхнувся.

Підсумовуючи, хочу наголосити, що якщо досудові розслідування і надалі затягуватимуться та не буде покарано всіх винних у злочинах, вчинених під час Революції Гідності, – методи досягнення справедливості волинського студенства та громадськості будуть радикальнішими!” – заявляє Тарас Висоцький.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев