Фітотерапія: переваги та недоліки

Фітотерапія — це лікування препаратами на натуральній рослинній основі. Вони можуть використовуватися як основний засіб терапії. Також фітопрепарати призначають для оздоровлення та в період відновлення організму після хвороби.
Найчастіше препарати на натуральній основі використовуються для лікування дітей та людей похилого віку. Великий вибір таких засобів пропонує інтернет аптека АДД. Ви можете підібрати препарат залежно від хвороби, на яку страждаєте. Перед замовленням засобу слід проконсультуватися з лікарем. Фітопрепарати не завжди можуть замінити ліки. Вони мають певні переваги й недоліки, про які треба знати перед застосуванням.
Переваги фітотерапії
Трав’яні збори мають такі плюси:
- Екологічна чистота. Трави не зазнають хімічної обробки. Вони цілком натуральні.
- М’яка лікувальна дія. Натуральні засоби неагресивно впливають на організм. Вони практично не мають негативних наслідків.
- Тривала дія. Ефект фітотерапії зберігається навіть після закінчення курсу лікування.
- Різноманітність засобів. Фітопрепарати випускаються у різній формі. Підтвердженням цього є асортимент Аптеки Доброго Дня, у якій представлені фіточаї, свічки, таблетки.
- Сумісність із багатьма синтетичними ліками. Під час приймання обох препаратів слід проконсультуватися з лікарем.
- Здатність трав лікувати різні хвороби. Один фітопрепарат може допомогти за різних захворювань.
- Доступна ціна. Натуральні засоби недорогі завдяки доступності та простоті виготовлення.
- Ефективність. Фітотерапія дає результат за легкої форми захворювань та деяких функціональних розладів організму. Також вона дає загальний оздоровлювальний ефект. Проте фітотерапія не допоможе від тяжких захворювань.
Недоліки фітотерапії
Лікування трав’яними зборами має кілька мінусів:
- Неможливість лікування серйозних захворювань. За тяжких хвороб необхідна комплексна терапія з використанням синтетичних лікарських засобів.
- Складність встановлення дози. Досить важко сказати, скільки разів треба приймати трав’яний збір в тій чи іншій формі випуску, щоб досягти потрібного лікувального ефекту. Мала доза не дасть результату, а передозування може мати негативні наслідки.
- Залежність від факторів. На лікувальний ефект рослин впливають умови їхнього зростання, терміни збору, особливості зберігання та метод приготування препарату.
- Відсутність перевірок та досліджень. Синтетичні ліки проходять багаторічні тестування. Трави не зазнають таких перевірок.
Які бувають фітопрепарати
Існує велика кількість рецептів приготування лікувальних засобів на натуральній основі. Проте їх всі можна поділити на декілька груп:
- Відвар. Він готується на жорсткій сировині: на корі, корінні, рідше на гіллі. Відвар треба процідити та охолодити.
- Настоянка. Її роблять з м’якої сировини: квіток, листів, стеблів. Вони заливаються кип’яченою водою. Її температура залежить від типу сировини та рецепту настоянки.
- Трав’яний збір. Він готується та вживається, як звичайний чай. Часто випускається у формі пакетиків.
- Спиртова настоянка. Сировина заливається спиртом або горілкою. Готовий препарат вживається малими дозами.
Також фітопрепарати випускаються у формі мазі, екстракту, таблеток та свічок. Перед їх використанням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.