Фільм про Донбас потрапив в епіцентр скандалу

news

У дипломатичних колах спалахнув скандал навколо італійської документальної стрічки про ситуацію на сході України.

Про це повідомляє Корреспондент.net з посиланням на сайт естонського телерадіомовлення Rus.err.

Посол України в Таллінні Віктор Крижановський звернувся до влади Естонії з проханням не допустити показу на території фільму “Часи Донбасу”.

Як зазначено, в листі на ім’я міністра культури Індрека Саара, копія якого була відправлена ​​до Міністерства закордонних справ, посол поінформував про те, що італійський журналіст Сара Реджінелла нелегально відвідала непідконтрольні Україні території.

За підсумками поїздки було знято фільм. “Сара намагалася прорвати інформаційну блокаду і показати жителям Євросоюзу реальну картину того, що відбувається на Донбасі. Картину правдиву і внаслідок цього трагічну”, — йдеться в російській анотації до фільму.

“Цей фільм є частиною ідеологічної гібридної війни Російської Федерації. Він націлений на просування нелегальних сепаратистських угруповань в східній частині України і покликаний спростовувати російську військову агресію проти моєї країни”, — написав Віктор Крижановський.

З урахуванням дружніх відносин між Естонією і Україною посол закликав владу країни не допустити показ цього “антиукраїнського пропагандистського фільму” — в разі, якщо у когось виникнуть такі плани.
За інформацією МЗС України, зараз ця стрічка поширюється Європейським союзом.
“Ми не знаємо, про що я і зазначив в листі, чи хочуть його показати в Естонії, але все ж вважаємо своїм обов’язком попередити офіційну владу. Забороняти його трансляцію в Естонії – це не в нашій компетенції. Але ми б хотіли, щоб по каналах, що транслюються в Естонії, цей антиукраїнський фільм все ж не показували”, — пояснив Віктор Крижановський виданню.
Чи надсилали українські дипломати подібні листи іншим країнам, поки невідомо.
Зазначимо, документальний фільм “Часи Донбасу” вийшов ще в лютому 2016 року.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев