Екстравагантний амариліс: квітка, яка має незвичайний вигляд

news

Ця кімната рослина приваблює тих, кому подобається яскрава екзотика. І справді, якщо порівняти амариліс з іншими квітами, він має дуже незвичний вигляд: на товстому голому стеблі височіють елегантні, схожі на гігантські лілії квіти – білі, червоні, рожеві, фіолетові, строкаті. Цвітіння нерідко припадає на холодну пору року, тоді картина виглядає ще казковішою.

Вибрати амариліс, щоб поповнити ним домашню колекцію, наважуються не всі, адже за ним склалася репутація вередливої квітки, якій потрібні буквально оранжерейні умови. Втім, якщо купити молоду рослинку в надійному місці, такому, як, наприклад, відома компанія Украфлора, та ретельно додержуватись правил утримання, можна домогтися того, щоб це заморське диво цвіло й на вашому підвіконні.

Презентація

Амариліс – доволі крупна багаторічна цибулинна рослина, яка у квітучому вигляді інколи сягає 85 см заввишки. Цибулина випускає довгасте, вузьке, стрілоподібне листя темно-зеленого кольору та від 1 до 3 товстих, міцних квітконосів, на кожному з яких формується від 2 до 12 бутонів (частіше 4-6). В розкритому вигляді квітка досягає 8 см в діаметрі і разом з іншими, одночасно розквітлими бутонами утворює елегантне парасолькоподібне суцвіття. В дикій природі квітка має переважно червоний колір, для культурних сортів притаманний багатий асортимент кольорів: білий, кремовий, бежевий, помаранчевий, фіолетовий, відтінки червоного та рожевого, а також двокольорові і навіть трикольорові бутони.

Природне цвітіння амарилісу припадає на осінь, адже на його батьківщині в Південній Африці в цей час настає весна. Але цілком можливо домогтися цвітіння в інший час, якщо кращим чином налагодити чергування режимів активної вегетації з періодами спокою та відпочинку рослини.

Утримання та догляд

  • Вибір місця та освітлення. Квітка потребує багато яскравого, але розсіяного світла та тривалого світлового дня (до 16 годин) в період активної вегетації. Тобто, якщо цвітіння припадає на осінь, рослину треба досвічувати штучним світлом.
  • Температура. Звичайна кімнатна (18-25 °С) в активний період та 10-15 °С в період спокою цибулини.
  • Вологість. Амариліс потребує обприскування тільки в сильну спеку.
  • Полив. Починається з моменту появлення квітконоса та стає інтенсивним, коли пагін досягає 10 см. Надалі орієнтиром служить верхній шар ґрунту, який не повинен пересихати.
  • Період спокою після цвітіння має тривати не менше 2-3 місяців.

АМАРИЛіС MONT BLANC

В каталозі сайту Ukraflora представлені фото квітучих рослин та саджанців, з яких їх можна виростити, дотримуючись вищезазначених правил.

0 Комментариев