Димитрівська поминальна субота: все, що треба знати про цей день

news

Щороку 8 листопада православні відзначають Дмитрієв день, у який церква згадує великомученика Димитрія Солоунского.

У суботу напередодні проводиться поминальний день, який отримав назву Димитрівської батьківської суботи. У 2019 році Димитрівська поминальна субота буде 2 листопада.

Димитрівська поминальна субота: історія

Димитрівська субота – це день особливого поминання померлих батьків та інших близьких родичів у східнослов’янській народній традиції.

За церковними переказами, традиція поминати загиблих воїнів була встановлена ​​князем Дмитром Донським після кровопролитної переможної битви з татарами на Куликовому полі, що сталася в 1380 році. Після битви князь Дмитро разом із преподобним Сергієм Радонезьким здійснили поминання загиблих солдат. Відтоді Димитрівська субота стала поминальною, хоча з часом і втратила первинне значення шанувати пам’ять виключно загиблих воїнів. Цей день став загальною батьківською поминальною суботою.

Димитрівська поминальна субота: традиції дня

Як і в інші поминальні дні, перед Димитрівською поминальною суботою наші предки наводили порядок в домі і на ділянці, парилися в лазні, а також залишали відро чистої води, віник і рушник для померлих предків.

На поминальний стіл традиційно готували кутю, млинці, яєчню, м’ясо, а також улюблені страви померлих родичів. Вважалося, що чим більше страв наготує господиня, тим краще. За обідом частину їжі відкладали як частування для покійних. Під час поминальної трапези згадували покійних батьків та інших родичів.

У храмах на Димитрівську поминальну суботу проводяться спеціальні панахиди. Парафіяни ставлять свічки, моляться за упокій душ померлих, просячи Господа про прощення гріхів і дарування Царства Небесного. За традицією, віруючі приносять у храм і кладуть на спеціальний столик їжу і вино для здійснення літургії і поминання покійних.

Також у Димитрівську поминальну суботу сім’ї відвідують могили родичів на кладовищі, замовляють панахиди, приносять обіди і поминають душі померлих. Вважається, що в такі дні до сімейної поминальної трапези приєднуються всі померлі родичі.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев