Дивовижна історія чоловіка, що прожив 256 років

news

В 1933 році провідні видання різних країн облетіла новина про смерть китайського травника 256-річного Лі Циньюня. В офіційних паперах вказано, що він народився в 1677 році в провінції Сичуань. Перші 100 років у В’єтнамі та Таїланді вивчав секрети різних трав, їх дію на організм людини. Про це пише gazeta.ua.

Найдовше затримався в горах Тібету. Решту життя торгував травами. Рецепти його настоїв трав не збереглися. За своє життя довгожитель пережив 23 дружини. Лише 24 стала вдовою. Жінки йому народили 180 дітей.

До 10 років Лі навчився читати, писати й почав подорожувати Китаєм. У молодому віці побував в Ганьсу, Шаньсі, Тибеті, Аннама, Сіамі та Маньчжурії. У 1748 році 71-річний Лі Циньюнь переїхав в Кай-Сянь, щоб приєднатися до китайської армії. Був військовим радником і вчителем бойових мистецтв. Довгожитель практикував спеціальні дихальні техніки. Про це пише Пітер Келдер, автор книги “Стародавні секрети молодості”. Він згадує історію, розказану одним з учнів Лі, майстром тайцзи-цюань Так Лю.

“У віці 130 років мій вчитель зустрівся в горах зі старцем-пустельником. Той навчив його бойовому мистецтву багуачжан і оздоровчої системі цигун. За легендою, тому вихідцю з гір було 500 років. Секрет довголіття Лі – регулярне, щоденне, щире і правильне виконання вправ циган. Мій вчитель був кремезним, мав ріст понад 2 метри. Завжди був бадьорий і рум’яний. У 200 років виглядав, як звичайний чоловік в 60 років”, – казав Так Лю.

Вже 1927 році, тобто через 179 років після служіння в армії, Лі зустрівся із 43-річним генералом Янь Сену в провінції Сичуань. Останній був вражений тим, як виглядав Лі Циньюнь. Саме в гостях у воєначальника була зроблена найвідоміша, якщо не єдина, фотографія Лі Циньюня. Пізніше генерал описав зовнішність свого 250-річного гостя: “У нього хороший зір і бадьорий крок, його зріст – сім футів, у нього дуже довгі нігті і рум’яне обличчя”.

В 1928 році один з журналістів New York Times приїхав в місця, де проживав Лі Циньюнь і опитав його нащадків. Останні підтвердили, що бачили Лі, ще будучи дітьми. За весь час, що вони були з ним знайомі, він не змінювався.

Сам довгожитель говорив, що йому було 197 років. Однак у 1930 році професор Ву Ченг-Цзе з Університету Ченду знайшов вітальні листівки 1827 року від Китайського уряду. В звернені йшлося про вітання із 150-річчям Лі Циньюня. А ще через 50 років його привітали вже із 200-річним ювілеєм. Це підтверджує, що Лі Циньюнь народився в 1677 році.

Лі Циньюань неодноразово просили поділитися таємницею довголіття. На що він відповідав: “Треба бути вегетаріанцем. Мати внутрішній спокій. Необхідно серце тримати в тиші, сидіти як черепаха, бути бадьорим як голуб, а спати як собака”. Основною стравою довгожителя був рис, приготовлений в невеликій кількості вина і чай із лайчі – дерези, яка має вміст “вітаму красоти”. Довгожитель використовував у настоях вовчу, яка оновлює ендокринну систему, клітини мозку, роботу внутрішніх органів і кров.

Останні роки він прожив в рідних краях. Перед смертю довгожитель сказав друзям: “Я зробив все, що потрібно, в цьому світі. Зараз я вирушаю додому”. І відійшов в інший світ.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев