Депутати Луцькради просять змінити Закон «Про місцеві вибори»
Депутати підтримали звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України, у якому просять змінити Закон України «Про місцеві вибори».
Про це йшлося 27 вересня, під час засідання 31-ї чергової сесії міської ради.
Проект рішення запропонувала партія «УКРОП».
Відповідно до цього закону вибори у міськраду проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій із закріпленням кандидатів за територіальними виборчими округами; право на участь у розподілі депутатських мандатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі набувають кандидати в депутати, включені до виборчих списків від місцевих організацій партій, що отримали п’ять і більше відсотків голосів виборців, у відношенні до сумарної кількості голосів виборців, поданих за місцеві організації партій; кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата у відповідному багатомандатному виборчому окрузі, обчислюється шляхом ділення сумарної кількості голосів виборців, поданих за місцеві організації партій, що отримали п’ять і більше відсотків голосів виборців, на число, що дорівнює кількості депутатських мандатів у цьому багатомандатному виборчому окрузі.
На думку авторів звернення, побудована таким чином виборча система спотворює волевиявлення громади, оскільки в багатьох випадках виборці, віддаючи більшість своїх голосів за одного з кандидатів, в результаті отримують іншого або не отримують жодного. Зокрема, у Луцьку з 42 територіальних виборчих округів 12 не мають жодного представника в органі місцевого самоврядування, а з усіх кандидатів, яким виборці віддали фактичну більшість голосів, депутатський мандат отримали лише 16 осіб, що складає 38 %. Автори проекту рішення вважають, що таким чином кожен представник громади в органі місцевого самоврядування, виконуючи доручення громадян, завдяки голосам яких він отримав депутатські повноваження, в першу чергу відстоює їх інтереси. У такому разі виникає потенційна загроза лобіювання депутатським корпусом інтересів лише частини громади, а отже, нерівномірного та несправедливого розподілу фінансових, культурно-освітніх, соціальних та інших ресурсів.
Депутат Борис Смаль зазначив, що у 2015 році напередодні виборів з єдиною метою провладна більшість у Верховній Раді прийняла цей закон. Його мета полягала у тому, аби зайняти більше місць в органах місцевого самоврядування. Тоді було наперед відомо, що будуть округи без депутатів, а будуть округи, де більше, ніж один депутат.
Отож, депутати підтримали це звернення та просять з метою запобігання фальсифікації (шляхом специфічної системи обліку голосів) фактичного волевиявлення виборців під час встановлення результатів місцевих виборів, а також повного забезпечення права громадян на представництво в місцевих радах внести відповідні зміни в Закон України «Про місцеві вибори».
Автор статті: Мар'яна Метельська
Скільки грошей зекомило місто що не має Мера а уявіть аби не було депутатів рік яка економія
Депутатам місцевогоо самоврядування не передбачена зарплата згідно закону