Де купити та скільки коштує: все, що треба знати про Starlink

news

На сьогоднішній день кожен українець може купити і користуватися такою системою, як Starlink. А це доволі важливо у такий час бути постійно на зв’язку з рідними. Всі обмеження, які були впроваджені, зняті, але  тільки на період воєнного стану в Україні.

У Держспецзв’язку розкрили деталі, що собою представляє Starlink, як ним правильно користуватися, на що потрібно звернути увагу та скільки потрібно буде віддати коштів за цю корисну штуку. Starlink — це технологія, яка завдяки мережі супутників та спеціальному терміналу із супутниковою антеною відкриває доступ до широкосмугового інтернету в будь-якій точці планети. Все сталося дуже спонтанно. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров сконтактувався через Twitter з Ілоном Маском та домовився про поставку старлінків. Директор SpaceX миттєво відреагував на повідомлення і за декілька годин сервіс Starlink вже працював в Україні, а їх термінали направлялися до нас.

Хто може користуватися Starlink в Україні

20 квітня Нацкомісія з регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку видала постанову, у якій на офіційному рівні було утверджено, що кожен українець може старлинк купити і користуватися до закінчення воєнного стану в країні. На підставі цього рішення підготували уточнювальні рекомендації щодо застосування абонентських супутникових терміналів системи Starlink. 

Де купити Starlink

Придбати такий роутер можна на офіційному сайті www.starlink.com або у країнах, де розміщені офіційні представництва SpaceX.

Скільки коштує Starlink

Віддати за такий корисний продукт потрібно буде 499 доларів, але не забувайте, що кожного місяця потрібно буде поповнювати абонентську плату у розмірі 99 доларів.

Як підключитися до Starlink

Першим кроком потрібно відшукати користувацький термінал – це супутникова антена. Старлінки доставляють в Україну з точною інструкцією, де чітко і зрозуміло розповідається, як правильно встановити продукт та розібратися з налаштуваннями. Якщо вам щось незрозуміло, то на офіційному сайті представника ви можете знайти більш розширену інструкцію. Отже, підключення відбувається таким чином: ви приєднуєте антену до терміналу за допомогою кабеля (він йде у комплекті), а термінал під’єднуєте до електромережі. Далі  — скачуєте відповідну програму для старлінк і рухаєтесь за вказівками, які з’являтимуться на екрані. 

Чи можна користуватися інтернетом Starlink, якщо немає термінала

Власник Starlink сам визначає чи користуватиметься пристроєм самостійно чи буде роздавати мережу іншим людям. Якщо пояснювати дуже просто, то такі дії можна порівняти із роздаванням інтернету іншим людям зі смартфону: власник смартфону сплачує оператору за користування інтернетом і може роздавати його будь – кому.

Як до України потрапили термінали Starlink, які вже використовують

Від початку повномаштабного вторнегнення Росії на території суверенноїх держави, Україна вже має тисячі терміналів Starlink, ними користуються на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури. Але ці продукти були завезені як гуманітарна допомога. Термінали допомагають людям бути на зв’язку там, де неможливо зловити ніяку мережу. Інші термінали були доставлені різними компаніями, організаціями чи простими українцями.

0 Комментариев