Чи поїде Зеленський до Генасамблеї ООН – поки невідомо

news

24 лютого 2023 року, у річницю збройного вторгнення рф в Україну, у Нью-Йорку відбудеться Генасамблея ООН.  Чи поїде туди президент Зеленський?

Як повідомив спікер українського МЗС Олег Ніколенко, рішення про поїздку президента Володимира Зеленського до Генасамблеї ООН ще не прийняте.

Деякі ЗМІ подали новину про намір президента України відвідати ООН в річницю російського вторгнення як підтверджений факт. Хочу уточнити: наразі такого рішення не ухвалено,

– говорить Ніколенко.

Він пояснив, що президент здійснює закордонні поїздки залежно від безпекової ситуації в Україні та інших факторів.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміна Джапарова також надає аналогічну інформацію.

Наш президент хотів би приїхати, має бажання чи намір приїхати… але досі питання, чи дозволить ситуація з безпекою йому приїхати.

– наголосила дипломат.

Ускладнює планування візиту президента “дуже серйозний наступ”, який,  за даними розвідки, планує “сусід”.

Якщо Зеленський приїде до ООН, то це буде його друга поїздка за межі України після повномасштабного вторгнення. 21 грудня президент відвідав Вашингтон, щоб зустрітися зі своїми найважливішими союзниками у війні проти Росії — президентом Джо Байденом і членами Конгресу, яким він подякував за їхню підтримку і сказав, що попри все Україна все ще тримається.

Посол України в ООН Сергій Кислиця заявив, що Генеральна Асамблея вже запланувала дебати на високому рівні про війну на 23 лютого, після яких відбудеться міністерське засідання Ради Безпеки 24 лютого.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев