Чужих дітей не буває: чому громади мають опікуватися неповнолітніми на власних територіях.

news

Волинський регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою” вчергове провів інформаційну сесію з виконавчими органами влади для територіальних громад. Цього разу громади області мали можливість поспілкуватися з керівництвом Служби у справах дітей Волинської обласної державної адміністрації.

Про це інформує Волинський регіональний офіс.

Захід модерував Андрій Погорілий, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Волинський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Органи місцевого самоврядування розширюють сферу свої повноважень. На сьогодні вони зобов’язані забезпечувати реалізацію ряду функцій органів опіки і піклування щодо захисту прав дітей. В кожній громаді має функціонувати відповідна служба у справах дітей.

«Чужих дітей не буває. З огляду на це кожна територіальна громада області повинна забезпечити виконання функцій органу опіки та піклування в частині захисту прав дітей через створення відповідної служби в структурі своїх виконавчих органів» – зауважила Алла Онищук, керівниця Служби у справах дітей Волинської обласної державної адміністрації.

Посадові особи місцевих рад, які були присутні на заході, отримали практичні поради щодо функціонування служби та мали можливість поставити важливі питання керівництву територіального органу виконавчої влади, який реалізовує державну політику у сфері захисту прав дітей.

«Вважаємо за потрібне на базі інформаційної платформи Програми «U-LEAD з Європою» започаткувати періодичні інформаційні заходи, що дадуть можливість громадам обмінюватись досвідом в сфері надання соціальних послуг та захисту прав дітей» – зазначив Анатолій Пархом’юк, керівник Волинського РО.

 

Довідка:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

0 Комментариев