Чому чемпіонат Італії з футболу – найцікавіший турнір у топ-5 УЄФА

news

Після завершення чемпіонату світу футбол повернувся до клубних змагань, які вже відновилися у країнах, де немає зимової перерви. Наразі 4 з 5 найсильніших ліг в рейтингу УЄФА знову почали змагання. Це чемпіонат Італії, АПЛ, Прімера та Ліга 1. Тільки німецька Бундесліга надала клубам тривалу відпустку, яка затягнеться до 20 січня.

Кожен з топ-5 чемпіонатів є по-своєму захоплюючим. Але рівень конкуренції та інтриги у них помітно відрізняється. Та ж Бундесліга в останнє десятиліття має репутацію «турніру однієї команди», недалеко від неї пішла і Франція. В Англії кількість претендентів на титул зазвичай швидко обмежується 2–3 командами, те ж саме відбувається у в Ла Лізі. І лише ситуацію в чемпіонаті Італії можна позитивно виділити на їх тлі в останні роки. Саме Серія А стає найбільш цікавою лігою, і на це є вагомі аргументи.

Захоплива Серія А: таблиця – тому підтвердження

Щоб довести привабливість італійської вищої ліги для глядача, достатньо навіть простих аргументів. Одним з них є кількість команд, які все ще мають чемпіонські амбіції станом на майже середину сезону. Після 16 турів, які станом на початок січня провела Серія А, таблиця мала такий вигляд у верхній частині:

 1. Наполі (41)

 2. Мілан (36)

 3. Ювентус (34)

 4. Інтер (33)

 5. Лаціо (30)

 6. Рома (30)

 7. Аталанта (28)

Розрив між командами-фаворитами доволі невеликий, особливо якщо врахувати, що кожна з них реально може перемогти кожну. Це доводить і гра 16-го туру, в якій Інтер здолав Наполі, завдавши йому першої поразки у поточному сезоні. Набрав хід і Ювентус, завдяки чому, попри невдалий старт, зміг закріпитися в зоні ЛЧ. З огляду на тенденції двох попередніх років, можна вже зараз стверджувати, що таблиця Серії А матиме схожий вигляд до кінця сезону.

Таблиця – не єдиний аргумент

Поточний стан речей у турнірній таблиці зовсім не є випадковістю. Він – наслідок «рівномірності» рівня команд. Якщо Баварія у Німеччині чи ПСЖ у Франції помітно переважають над суперниками за силою складу та бюджетом, а в Іспанії Реал, Барселона та Атлетіко у довгостроковому аналізі виглядають значно міцнішими за інших, то в Італії цього немає. Переконатися у цьому можна, переглянувши вартість складів на Transfermarkt:

 1. Мілан – 574 млн євро

 2. Інтер – 560

 3. Наполі – 539

 4. Ювентус – 465

 5. Рома – 368

 6. Аталанта – 327

 7. Лаціо – 254

Видно, що різниця в вартості гравців 1-ї та 7-ї за вартістю команди сягає 2,25 разів. Для порівняння, в Англії найдорожчий клуб переважає 7-й в 2,37 рази, в Іспанії – у 3,4, у Німеччині та Франції – майже в 5 (4,79 та 4,86 відповідно). Поширеним є висловлювання «гроші не грають у футбол», але саме цінність гравця є більш-менш об’єктивним мірилом його здібностей на полі. І той факт, що в Італії розрив між сімома найдорожчими представниками найменший з топ-5, яскраво ілюструє це твердження. З такими показниками Серія А просто зобов’язана бути найбільш конкурентною. І це не емоції, а лише суха математика.

Автор ua-football: Олександр Риженко, Twitter – @Theryzhenko

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев