Чоловік, чхаючи, розірвав собі стравохід. Медики радять не затискати ніс

news

Лікарі із британського медичного центру Лестера дослідили випадок спонтанного розриву стравоходу, який стався після того, як чоловік чхаючи затиснув собі ніс пальцями. Клінічний опис розриву група науковців під керівництвом Вандін Янг опублікувала у медичному журналі “BMJ Case Reports”, – інформує “Українська правда”.

 

У матеріалах ідеться, що 34-річний чоловік потрапив у відділення швидкої допомоги з гострою одинофагією – болем при ковтанні та проходженні їжі по стравоходу.

Пацієнт також скаржився на зміну голосу та відчуття “подвійної” спухлої шиї.

Лікарі виявили, що дивні симптоми з’явилися у чоловіка після того як він відчувши, що от-от чхне, затиснув ніс пальцями й закрив рот.

Медики зробили пацієнту рентген, а коли помітили у ретрофарингеальній зоні (за глоткою) повітря, зробили термінову комп’ютерну томографію з контрастом для шиї та грудної клітини.

Діагностика підтвердила обширну емфізему (скупчення повітря). В результаті лікарі поставили діагноз – спонтанний розрив стравоходу.

Лікували чоловіка терапією з антибіотиків.

У звіті про випадок розриву стравоходу лікарі з медцентру Лестера пояснюють, що спонтанний розрив стравоходу трапляється дуже рідко. Частіше випадки розривів трапляються під час травм.

Фахівці радять не затискати ніс під час чхання, намагаючись стримати цей процес.

Автор статті: Валентина Тиненська

0 Комментариев