Бельгійський інвестор на Волині воює за землю

news

Самовільно захоплена земля, подвійні договори та маніпуляції – з такими проблемами довелося зіткнутися власнику підприємства «Кріс-Віт Україна» Крістофу Конінгсу з Бельгії, який на Волині з 2010 року займається сільським господарством.

Про це йдеться на сторінці «Народного Контролю» у Фейсбуку.

Частину земельних паїв, які він обробляв у селі Сьомаки та Одеради Луцького району, у кінці 2015 року засіяв інший підприємець — селяни підписали нові договори, не розірвавши попередні з бельгійцем.

Такий колапс змусив Крістофа і його дружину Вікторію Конінгс звернутися за допомогою до «Народного контролю».

Так, у четвер, 21 квітня, активісти громадського руху виїхали у Одерадівську сільську раду, щоб вивчити проблему. Підприємець з Бельгії показав активістам свою сільгосп техніку, поля, які він обробляє та розповів про корупційні оборудки, фактично провели у нього під носом, забравши орендну землю.

Початок проблем інвестори пов’язують із приходом нового сільського голови Анатолія Ковальчука, який почав лобіювати інтереси іншого підприємця.

«Коли ми сюди приїхали, головою була Алла Шандрук, яка займала неупереджену позицію. Вона підтримувала інвестиції та сподівалася, що вони оживлять село: створять робочі місця та люди матимуть додатковий дохід з цих земель. У наступному році обрали сільським головою Анатолія Ковальчука і з того часу ми постійно маємо проблеми з підприємством. Він активно заявив позицію проти іноземного капіталу та відкрито почав підтримувати директора ТОВ «Україна-Баїв» Ігоря Павловича», — розповіла дружина Крістофа Вікторія Конінгс.

Конінгси нарікають, що важко було працювати, не маючи розуміння та підтримки зі сторони місцевої влади, тож вирішили продати підприємство, однак це виявилося серйозною проблемою.

«Ми з’ясували, що на третину наших земель укладені подвійні договори, зареєстровані на ТОВ «Україна-Баїв», — каже підприємець з Бельгії.

Тоді до «Кріс-Віт Україна» одночасно звернулися 27 місцевих мешканців із однотипними заявами на розірвання договору, написаних «під копірку». Як переконані Конінгси, сільський голова на чолі з Павловичем ввели людей в оману, маніпулюючи про нібито продаж їхніх земель. Відтак, подвійні договори були укладені на 150 гектарів землі, на яку теж має право підприємство бельгійця.

«Наші договори зареєстровані у Держземкадастрі відповідно до законодавства 2010-2012 років. У 2013 році змінився реєструючий орган, який не перевірив чи перебуває земля в оренді і незаконно зареєстрував їх на «Україна-Баїв», — зазначає Вікторія Конінгс. Тому «Кріс-Віт Україна» нині оскаржує подвійні договори оренди у суді.

Одерадівський сільський голова Анатолій Ковальчук вважає, що власники паїв, які почали співпрацювати з іншим підприємством, роблять це за власним бажанням.
«Зараз на території сільської ради є конкуренція між інвесторами. Люди самі обирають, кому вигідніше здавати в оренду землю», — переконаний Ковальчук.

На думку сільського голови, Крістоф Конінгс не обробляв належним чином землю, тому 200 гектарів віддали ТОВ «Україна-Баїв». Хоча за словами бельгійця, коли у 2010 році отримали паї, деякі ділянки не оброблялися від 6 до 20 років.
Водночас місцеві мешканці щодо орендарів різної думки – є ті, кого влаштовує співпраця з бельгійцем, є і добряче «накручені» місцеві, мовляв іноземець їх обдурить та забере землю.

Ситуацію навколо паїв прокоментував директор «Україна-Баїв» Ігор Павлович, який попідписував повторні договори на землю, яку обслуговував Крістоф Конінгс. «Люди попідписували договори, а законні чи ні — вирішить суд», — заявив він.

У Луцькій РДА знають про конфлікт, однак не втручаються. Про це заявив начальник управління агропромислового розвитку луцької РДА Василь Шимчук. «Наша позиція чітка – ми не маємо права втручатися у господарську діяльність. Цей конфлікт перейшов у правову площину», — вважає чиновник.

Лідер «Народного контролю» Волині Павло Данильчук переконаний, що відбулося нахабне рейдерство земель аграрного призначення.

«Через певний тиск і незаконну роботу були підписані паралельні договори з селянами. Проблема бельгійського інвестора повинна перейти у публічну площину,оскільки це не перший випадок подібних махінацій. Зокрема такі дії шкодять іміджу нашого регіону по залученню іноземних інвестицій, тому апелюватимемо до керівництва району та області», — відзначив Павло Данильчук.

За його словами, наразі контролюватимуть хід судових баталій, щоб не було впливу певних одіозних осіб та заангажованих рішень. До слова, є інформація, що у цій справі є вплив одіозного екс-регіонала Ігоря Волошенюка – партнера Павловича.

0 Комментариев