Барбі із синдромом Дауна: компанія Mattel випустила особливу ляльку

news

Компанія Mattel, яка є виробником ляльок Барбі, випустила першу в історії ляльку Барбі з синдромом Дауна. 25 квітня представила особливу версію ляльки активістка і модель із синдромом Дауна Еллі Ґолдштейн, яка бореться за права людей з інвалідністю.

Нова лялька є частиною лінії Mattel Barbie Fashionistas, у якій представлені особливі ляльки: з протезами кінцівок, слуховими апаратами, вітіліго та іншими захворюваннями. Дана колекція має на меті запропонувати дітям більш різноманітні уявлення про красу та боротися зі стигмою навколо фізичних вад. Про це пише CNN.

Лялька Барбі з синдромом Дауна і модель модель Еллі Ґолдштейн. Фото з Інстаграм Еллі Голдштейн

Для створення цієї версії ляльки компанія Mattel тісно співпрацювала з Національним товариством людей із синдромом Дауна. Нова Барбі має нижчий зріст і довший тулуб, а також обличчя у неї більш округлої форми, вуха менші, плоске перенісся, а очі злегка розкосі й мають мигдалеподібну форму. Такі риси додали спеціально, щоб лялька була “більш ілюстративним прикладом жінок із синдромом Дауна”.

Одягнена лялька у сукню з пишними рукавами жовто-блакитного кольору, що символізує обізнаність про синдром Дауна. А рожевий ортопедичний щиток, який пасує до її сукні, зазвичай використовують діти з синдромом Дауна в США.

Лялька носить рожеве намисто-підвіску, що представляє три копії 21-ї хромосоми — генетичного матеріалу, який відповідає за характеристики, пов’язані з цим захворюванням.

Стрілки на кулоні є синонімом “The Lucky Few” (“Щасливчики”). Згідно з NDSS, це означає “кілька щасливчиків, які мають у своєму житті когось із синдромом Дауна”.

Президентка і головна виконавча директорка NDSS Кенді Пікард сказала, що для неї було “честю” працювати над новою лялькою.

Це так багато значить для нашої громади, яка вперше може погратися з лялькою Барбі, яка виглядає, як вони. Це величезний крок вперед до інклюзії, і ми святкуємо цю подію,

— пояснила Пікард.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев