Аналіз сечі на бактеріальну культуру

news

Аналіз сечі на бактеріальну культуру

Посів сечі – це тест, який може виявити та ідентифікувати бактерії, які викликають інфекцію сечовивідних шляхів (ІСШ). Це важливий тест, під час якого можна виявити не тільки збудника, а й виявити його резистентність до антибіотиків. За результатами дослідження лікар може призначити лікування, яке буде мати найбільшу ефективність у даному клінічному випадку. В лабораторії INVIVO цей тест виконують з максимальною точністю та у найкоротші терміни. Ми маємо надсучасне обладнання та чутливі реагенти.

Кому потрібен тест

Дослідження проводять у всіх категоріях пацієнтів. Але статистично, це обстеження проводиться у жінок (особливо під час вагітності). Жінки частіше страждають на ІСШ, внаслідок більш короткої утерти, через яку збуднику простіше “піднятись” до органів сечовидільної системи.

 

Симптоми ІСШ

  • біль та дискомфорт, як правило, у нижній частині спини та живота;
  • біль під час сечовипускання;
  • лихоманка;
  • відчуття частих позивів до сечовипускання;
  • зміна кольору сечі (потемніння, замулення, поява домішок крові та ін.).

Як проводиться тестування?

Сечу для посіву сечі можна зібрати різними способами. Найпоширенішим є метод уловлювання середньої порції сечі під час сечовипускання. Рідину збирають у стерильну ємність та направляють на дослідження.

При неможливості самостійного сечовипускання або збору порції сечі, зразки можна зібрати наступними методами:

  • Аспірація з міхура: під місцевою анестезією лікар робить прокол у надлобковій ділянці та стерильним шприцом відбирає діагностичну порцію.
  • Збір катетером: може виконуватись як у стерильну ємність, так і до сечоприйомника. Через уретру до міхура вводиться катетер, який механічно виводить рідину.

аналіз сечі

Зібрані зразки направляють до лабораторії, де діагност:

  • проводить загальний аналіз зразка;
  • вивчає рідину під мікроскопом;
  • робить посів на поживне середовище та культивує колонії.

Після культивації діагност визначає (або не відмічає) тип збудника, та за потреби перевіряє його резистентність до певних антибіотиків. Результати дослідження у готові у середньому за 7-10 діб, в залежності від типу аналізу та швидкості росту бактеріальних колоній.

Чому посів сечі важливий під час вагітності?

Внаслідок фізіологічних змін організму жінки під час вагітності, ІСШ є доволі частим явищем, адже рецидивуючі ІСШ можуть призвести до передчасних пологів або розвитку ускладнень у дитини, народженої природним шляхом.

На закінчення

Завітайте до INVIVO на комплексне обстеження. Деталі та запис за номером 0 800 210 777. Дзвінки по території України безкоштовні.

0 Комментариев