7 серпня – яке сьогодні свято та чого не можна робити в цей день. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події цього дня?

news

7 серпня світ відзначає Міжнародний день пива, День збирання зірок, День професійного оратора. У США – День малини в кремі, День «Пурпурного серця», День маяка, в Кот-д `Івуар – День незалежності, в Індії – День ручного ткацького верстата, в Руанді – Свято врожаю (Умуганура), на Бермудах – День Сомерса, в Колумбії – Річниця битви при Бояка.

Православна церква 7 серпня вшановує пам’ять святої Анни, матінки Діви Марії і бабусі Ісуса Христа. Інші назви свята: «Макар», «Анна і Макарій», «Анна Холодна», «Зимовказниця». По цьому дню передбачали час настання і характер майбутньої зими. 7 серпня також відзначали своє свято мандрівники.
7 серпня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини ...

Анна народилася в родині священика і вийшла заміж за Іоакима, з яким жила в Назареті. Незважаючи на численні спроби зачати дитину, дітей у сімейної пари так і не з’явилося. Але одного разу Йоакима, пішов у пустелю, з’явився ангел, який повідомив, що Анна незабаром повинна народити дочку. Іоаким повернувся додому, і незабаром його дружина, дійсно, народила дівчинку. Ім’я Марія отримала лише на 15-ий день за іудейським звичаєм. До слова, назвали її так, як наказав робити ангел, сказавши, що ім’я дочки Анни і Іоакима підготував сам господь.

Крім цього, у церковному календарі день 7 серпня пов’язаний з особистістю преподобного Макарія Унженского .

Цікаво, що в народі 7 серпня називали днем Річної Ганни, але при цьому вона сама у слов’ян вважалася зимоуказівницею. Встигала перша картопля, а тому, з неї готували різні страви. Так, крім традиційної смаженої і вареної картоплі 7 серпня готували картопляні оладки, ватрушки, фарширували половинки картоплі різними начинками, робили картопляні котлети.

Народні прикмети на 7 серпня

  • Світла і тепла погода – зима сніжною не буде.
  • Вранці холодно – зима студеною буде і настане рано.
  • Яка погода буде до обіду – така ж і до кінця грудня.
  • Лелеки в зграї збираються – зима буде холодною і ранньою.
  • Мурахи різко збільшують мурашники – зима буде достатньо холодною.

Що не можна робити 7 серпня

Лаятися цього дня заборонено, оскільки предки вважали, що це погана прикмета – можна накликати на себе біду. Також заборонено чинити взуття й одяг, скупитися, залишати дитину одну в кімнаті та пересаджувати квіти.
Хто відзначає День ангела 7 серпня? У цей день іменинників не так вже й багато – це люди, яких звуть Олександр, Макар, Анна і Іраїда. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
0 Комментариев