6 жовтня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

6 жовтня світ відзначає День любителів часнику, День висіння на люстрі, Всесвітній день охорони місць проживання, Всесвітній день церебрального паралічу.

У США – День помаранчевого вина, День тренера, День “Прийди і візьми це”, День подяки великим розмірам, Німецько-американський день, День локшини, День борсука, День Божевільного Капелюшника, у Казахстані – День аудитора і бухгалтера, в Шрі-Ланці – День вчителя, у Туркменістані – День поминання, на Кубі – День жертв державного тероризму, в Єгипті – День Збройних сил, у Білорусі – День архівіста, в Угорщині – День пам’яті жертв Арада, у Словаччині – День жертв Дукельського перевалу.

6 жовтня за народним календарем православні християни святкують зачаття Іоанна Предтечі.

Праведна Єлизавета, мати святого Іоанна, була родичкою Діви Марії, яка, дізнавшись про вагітність, прийшла її провідати. Коли ж Єлисавета почула привітання Діви Марії, то в її утробі затріпітав малюк і незабаром на світ з’явився Іоанн Предтечі.

Таким чином, будучи в утробі, він передбачив народження Спасителя — через півроку після цієї радісної події, народився Ісус Христос, якого пізніше Предтеча хрестив у водах Йордану.

6 жовтня – День Іраїди

6 жовтня православна церква вшановує пам’ять святої мучениці Іраїди, яка проживала в Олександрії. Одного разу вона вирушила до джерела, щоб набрати води. У цей момент до берега причалив корабель, на якому знаходилося безліч жінок, чоловіків, ченців і дияконів. Всі ці люди були в оковах. Їх за сповідання християнської віри везли на муки. Несподівано Іраїда спалахнула великою любов’ю до Господа.

Вона добровільно приєдналася до в’язнів, і разом з ними була укладена в кайдани. Коли корабель прибув в єгипетське місто Антінополь, Іраїду перш інших піддали жорстоким катуванням, а після усікли мечем.

Традиції та звичаї на 6 жовтня

Зазвичай цей день видавався досить холодним, і здебільшого саме 6 жовтня починали топити печі

Говорили, що в цей день обов’язково потрібно утеплити будинок, протопити хату, заготовити дрова на зиму.

У церкві 6 жовтня вшановується пам’ять святомучениці Іраїди, яку в народі називали спірною.

Однак справа була зовсім не в любові до дискусій, а тому, що погода 6 жовтня була досить суперечливою – могло дуже сильно похолодати, хоча до цього і стояла гарна погода.

Також моляться Іоанну Хрестителю і просять його про милість. Іван відомий під ім’ям Предтечі і є пророком, який передбачив явлення Христа і охрестив його у водах Йордану.

6 жовтня ворожили на власну долю. Для цього вирушали до місця злиття двох річок, набирали два глечика води (порівну). Потім приносили їх додому і дивилися, вода з якої посудини швидше випарується. Якщо води стало менше в посудині, де знаходилася вода з повної річки, то проблеми збережуться протягом усього року, і навпаки.

Також говорили, що у цей день свої біди перераховувати не можна, оскільки, скільки нарахуєш бід, стільки ж прийде знову – накличеш.

Був поширений звичай 6 жовтня випікати так звані наливушки. Для цього мили картоплю і змішували її з яйцем і молоком. Далі виливали на житній коржик і трохи згортали по краях.

Народні прикмети на 6 жовтня:

  1. 6 жовтня мало грибів і багато горіхів – чекай суворої зими.
  2. Якщо людина народилася 6 жовтня, то її талісманом є опал. Такі люди володіють здібностями майструвати з глини і каменю, є прекрасними народними умільцями.
  3. Бур’ян високий – прикмета, що снігу взимку буде багато.
  4. 6 жовтня чути крики гусей, що летять на південь дуже високо – скоро настануть зимові погоди.

Що не можна робити 6 жовтня

Перераховувати гроші в гаманці і дрібні монети. Вважається, що це теж може стати причиною подальших проблем з грошима в найближчому місяці.

Також говорили, що свої біди перераховувати не можна, оскільки, скільки нарахуєш бід, стільки ж прийде знову – накличеш.

 

Іменини у Андрія, Івана, Інокентія, Іраїди, Петра, Поліксенії, Артура і БрунонаНе забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев