4 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

4 вересня 2020 світ відзначає Міжнародний день тхеквондо і World Sexual Health Day. У США – День чилійського вина, День продовольчого банку, День рознощика газет, День ледачих мам, День дикої природи, День горіха макадамія, в Таджикистані – День книги, у Вірменії – День рятувальника, на Маршаллових Островах – День праці, у Молдові – День працівника митної служби, в Аргентині – День іммігранта.

4 вересня – святого мученика Агатоніка

У цей день православна церква вшановує мучеників Агафоника. Інші назви свята: «Агафон», «Агафонов день», «Огуменник», «Потіхи лісовика». За повір’ям селян, ніч на Агафона відрізняється витівками лісовиків: «На Агафона лісовик з лісу в поле виходить, бігає по селах і селах, розкидає снопи по гумнам».

Традиції на звичаї

У наших предків було повір’я, що в цей день ходить нечисть, лісовик бігає від хати до хати і розкидає сіно, сміється, лякає людей. А ще намагаються різні міфічні істоти затягнути в гущавину подорожнього або вкрасти малюка у замріяної матері. Овинник підпалює снопи, а чоловіки виходили стерегти своє добро. Вони одягали кожух навиворіт, змінювали взуття з ноги на ногу, а кочергою окреслювали коло, в яке потім сідали.

Народні прикмети 4 вересня

4 вересня – прикмети pixabay

  • День сонячний – до теплої осені.
  • Багато грибів у лісі – до поганої риболовлі.
  • Туман у сонячних променях швидко розсіюється – тепла погода триватиме багато днів.
  • Мало грибів, але багато горіхів – до холодної та сніжної зими.
  • Тепло і павутина летить – до доброї осені.
  • Павутина низько летить – до теплої зими, високо – до холодної.

Що не можна робити 4 вересня

Цього дня не рекомендується занадто багато їсти, особливо їжу тваринного походження, виходити на вулицю після заходу сонця, брати й давати в борг і скупитися.

 

Іменини у Афанасія, Акіндіна, Анфуси, Олександра, Фелікса, Олексія, Івана, Аріадни, Михайла, Гавриїла, Макара, Василя і Федора. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев