4 листопада: яке сьогодні свято?

news

За народним календарем 4 листопада – День зимової Казанської ікони Божої Матері. На Казанську намагалися завершити всі будівельні роботи. В цей час чоловіків відправляли на заробітки, тому господині збиралися разом і готували багато смачних страв.

Варто відзначити, що свято Казанської ікони Божої Матері завжди було важливою датою. Воно вважалося свого роду кордоном між осінню і справжньою зимою. З цього дня наші предки чекали на настання морозів. У народі судили про погоду за прикметами: якщо восени знімали хороший урожай, то готувались до суворої зими. При цьому якщо у цей день піде дощ, то це означає швидке настання зими.

Ще в цей день традиційно влаштовували пишні весілля. Вважалося, що хто на Казанську одружиться, той щасливим буде все життя. Відзначається, що відмовляти в пропозиції руки і серця на свято не прийнято.

Крім того, про вдалий шлюб у народі складали безліч цікавих прислів’їв та прикмет: “Вибирай корову по рогах, а дівку по родах (по батьках)”; “Добра дружина та жирні щі — іншого добра не шукай”; “Одружитися швидше — вдома прибутковіше”.

Незаміжні дівчата 4 листопада вирушали до березового гаю. Там, за повір’ям, потрібно було знайти березовий листок, покритий інеєм. Вдивляючись в нього, можна було побачити свого майбутнього нареченого.

Крім того, Казанська осіння вважалася періодом розрахунків за виконані будівельні роботи. Залишати робочого без оплати було не можна. Це був останній день, коли власники будинку могли розрахуватися зі всіма робітниками.

Народні прикмети на 4 листопада

  • Злива 4 листопада – дощ триватиме ще довго.
  • Ясний день на Казанську – до похолодання.
  • Туман вранці 4 листопада – буде відлига.

Сьогодні, 4 листопада, у світі відзначають Міжнародний день добра, а в Україні святкують День залізничника.

Іменини сьогодні святкують: Олександр, Ганна, Антон, Василь, Володимир, Григорій, Єлизавета, Захар, Іван, Костянтин, Микола, Павло, Федір.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев